Jaime Roson vyhrál pátou etapu závodu Kolem Chorvatska a vrací se zpět do vedení

nabor

Jaime Roson porazil ve finiši páté etapy Vincenza Nibaliho a Jana Hirta. Díky tomu se navrátil do vedení a nyní má náskok dvě sekundy na Nibaliho a patnáct sekund na Jana Hirta.

Pátá etapa měřila 141 kilometrů a vedla z Poreče do pohoří Učka. Na trati bylo jedno stoupání třetí kategorie a dokonce 2 stoupání nejvyšší kategorie HC, z nichž jedno z nich bylo cílové.

Závod odstartoval minutou ticha a následným potleskem na počest tragicky zemřelého Michele Scarponiho.

Poté se již začalo naplno závodit. Potřetí za sebou se do úniku dostal český závodník Daniel Turek. Jenže zatímco včera skončil únik takřka úspěchem, dnes byl dojet na patě cílového stoupání.

Aktivně si počínal Nibaliho tým Bahrain Merida. Udával tempo a chytal veškeré pokusy o únik. Žralok z Messiny zaútočil poprvé pět kilometrů před cílem. Jenže na tento atak bylo schopno zareagovat hned několik jezdců. Těsně před cílem se nakonec utvořila trojice, která měla spurtovat o výhru. Byli zde první tří muži celkového pořadí – Jaime Roson, Vincenzo Nibali a Jan Hirt. Spurt nakonec vyhrál Roson, který se navrátil do čela celkového pořadí a nyní vede o dvě sekundy před Nibalim. Jan Hirt zaostává před poslední etapou do Záhřebu o patnáct sekund.

Výborně si počínal i Michal Schlegel, který skončil v etapě osmý a je znovu držitelem bílého trikotu por nejlepšího jezdce do 25 let.

[cyklostat id=“Tour-of-Croatia“ etapa=“5″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Chorvatska 2017, pořadí 5. etapy“]