Favorité a spurtéři Gira d’Italia – Mikel Landa a Caleb Ewan

nabor

V našem výčtu favoritů na Giro nemůže chybět Mikel Landa, který tu předloni skončil třetí a Caleb Ewan, který by měl patřit k nejlepším v hromadných dojezdech.

Mikel Landa

Tento Bask rozhodně patří k největším favoritům Gira i přes nepovedenou minulou sezónu. Landa se poprvé výrazněji ukázal právě na italské Grand Tour v roce 2015. Tehdy vyhrál dvě etapy a celkově nestačil jen na Alberta Contadora a svého týmového kolegu Fabia Arua. Pro příští rok přestoupil do týmu Sky, kde měl být lídrem pro Giro. Sezónu započal výborně – vyhrál etapu na závodě Kolem Baskicka a celkově také Giro del Trentino. Dokonce i Giro započal velice dobře. Po časovce, která bývala jeho slabinou, ztrácel na ostatní jen minimálně a byl jedním z hlavních favoritů pro zisk růžového trikotu. Ovšem hned v první etapě po volném dni musel odstoupit kvůli žaludečním problémům.

Zdálo se, že letos se mu dařit nebude. Nezaznamenal žádné dobré umístění, které by ukazovalo na jeho formu. Teprve až na závodě Tour of the Alps patřil k nejlepším. V jedné z náročným horských etap finišoval na druhém místě za svým týmovým kolegou Geraintem Thomasem a celkově skončil pátý. Na Giru by měl být lídrem týmu Sky společně s Geraintem Thomasem.

Caleb Ewan

Je až k podivu, že tento Australan patři již ve svých dvaadvaceti letech k nejlepším spurtérům na světě. Do profesionálního pelotonu vstoupil v roce 2014 jako člen týmu Orica. Již v roce 2015 dokázal vyhrát etapu na Vueltě a v roce 2016 si připsal triumf na klasice v Hamburku. Letos má rovněž výbornou formu. Hned v lednu na svém domácím závodě Tour Down Under vyhrál hned čtyři etapy a k tomu přidal triumf v bodovací soutěži. následně zvítězil v jedné etapě na Abu Dhabi Tour.

Loni na Giru skončil v etapách nejlépe druhý, povede se mu to letos vylepšit?

Favorité pro Giro 2017 (články)

Datum zveřejnění Spurteři Favorité
25.4.2017 odkaz Jakub Mareczko Thibaut Pinot
26.4.2017 odkaz Sam Bennett Tom Dumoulin
27.4.2017 odkaz Davide Cimolai Bauke Mollema
28.4.2017 odkaz Kristian Sbaragli Adam Yates
29.4.2017 odkaz Nicola Ruffoni Ilnur Zakarin
30.4.2017 odkaz Caleb Ewan Mikel Landa
1.5.2017 odkaz Fernando Gaviria Geraint Thomas
2.5.2017 odkaz Sacha Modolo Steven Kruijswijk
3.5.2017 odkaz Vincenzo Nibali Giacomo Nizzolo
4.5.2017 odkaz Nairo Quintana André Greipel