Nacer Bouhanni zvládl spurt druhé etapy Kolem Yorkshiru

nabor

Nacer Bouhanni (Cofidis) zvládl nejlépe poměrně dlouhý spurt v cílové rovince. Druhý skončil Caleb Ewan (Orica-Scott), který měl rovněž drtivý finiš, ale Francouze překonat nedokázal.
Druhá etapa závodu Kolem Yorkshiru měřila pouze 123 kilometrů a byl to poměrně rychlý závod, neboť profil trasy nebyl nikterak složitý.

Od prvních kilometrů se na čele usadil kvartet: Connor Swift (Madison Genesis), James Gullen (JLT Condor), Harry Tanfield (Bike Channel-Canyon) a Sebastian Mora Vedri (Team Raleigh). Borci dosáhli náskoku téměř čtyř minut, ale postupně o něj přišli a to především díky stoupání na Côte de Lofthouse, které mělo sklon v průměru 11,4%.

Uprchlíci byli dojeti přibližně 22 kilometrů před cílem. Své štěstí zkusili ještě další borci, ale stáje Orica-Scott a Dimension Data  jejich počínání kontrolovali.

Do posledního kilometru tedy vjel peloton pohromadě. Spurtovat se začalo už přibližně na metě 500 metrů před cílem. Jonathan Hivert (Direct Energie) se chopil iniciativy a vypadalo to, že by mu to mohlo přinést úspěch, neboť byl několik metrů před ostatními. Ovšem podél hrazení se protlačil Nacer Bouhanni, který dokázal borce Energie předjet a protnul pásku jako první. Na druhém místě nakonec skončil Caleb Ewan, který začal spurtovat z poměrně zadních pozic. Třetí byl nešťastník Hivert.

https://youtu.be/BF51xDStlT0

[cyklostat id=“Tour-de-Yorkshire“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Yorkshiru 2017, pořadí 2. etapy“]