Mladík týmu Sky rasisticky urážel Kévina Rezu

nabor

Pár hodin po dojezdu 3. etapy Kolem Romandie se začaly objevovat spekulace o tom, že mladý Ital Gianni Moscon (Team Sky) měl v průběhu etapy rasisticky urážet francouzského jezdce černé pleti, Kévina Rezu (FDJ). Tuto informaci později potvrdilo samo vedení týmu Sky.

Jako první na incident upozornil Rezův spolujezdec Sebastian Reichenbach. Na svůj twitter napsal  „Jsem šokován, že někteří hlupáci v pelotonu stále používají rasistické urážky. Je ostudou našeho sportu.“

Podle vedení týmu Sky Reza poté přijal od Moscona omluvu, sám Reza ale odmítl celou situaci komentovat. Nicolas Portal (sportovní ředitel britského týmu) označil Mosconovo chování za nepřijatelné a novináře ujistil, že po závodě bude jeho jednání prošetřeno a řádně potrestáno. V závodě ho ale nechal pokračovat, za což tým sklidil vlnu kritiky.

Gianni Moscon, který před necelým měsícem všechny překvapil svým neskutečným 5. místem na Paris-Roubaix, si teď v pelotonu neudělal zrovna dobré jméno.

Kévin Reza – l’Eroica
Gianni Moscon – Tour of Norway

 

4 KOMENTÁŘE

    • Jedná se o sérii tzv. „klasické cyklistiky“, kde se jezdí na historických kolech a vybavení. Původně italské závody se rozšířily do celého světa a dnes jezdí se třeba v Kalifornii, JAR či Japonsku. Sám Kévin Reza pak byl jakýsi ambasador v roce 2014.
      https://eroica.cc

  1. j.schnabl-to bych neřekl,v jiných sportech je to daleko horší,u moscoma to mrzí,fandím mu

  2. A o tom to je ! Bohužel z pelotonu se díky penězům, vytratilo gentlemantství !

Comments are closed.