Dylan Groenewegen zvítězil v první etapě Kolem Yorkshiru

nabor

Dylan Groenewegen vyhrál úvodní spurt závodu Kolem Yorkshiru před Calebem Ewanem a Chrisem Opiem.

Kamil Gradek (ONE Pro Cycling), Ángel Madrazo (Delko Marseille Provence KTM), James Lowsley-Williams (Bike Channel-Canyon), Conor Dunne (Aqua Blue Sport), Yoeri Havik (Team Raleigh-GAC), Toby Horton (Madison-Genesis), Etienne Van Empel (Roompot) a Perrig Quéméneur (Direct Energie) vytvořili denní únik. Trať byla dlouhá 174 kilometrů, ale peloton nedával úniku velký náskok – nejvyšší činil tři minuty.

Nejvíce sil měli Quéméneur, Van Empel a Dunne, kteří se utrhli a zkusili své štěstí v menší skupině. Zbytek úniku neměl sílu ani motivaci snažit se udržet vpředu a zanedlouho je dojel peloton.

Tempo hlavní skupiny nejdříve nastolil tým Dimension Data a následně Sunweb, který připravoval pozici k nástupu Sørenu Kraghovi Andersenovi. Náskok si tento Dán neudržel dlouho. Ovšem náskok vedoucích jezdců se smrskl na minutu a peloton se rozdělil na dvě části, přičemž v té zadní zůstali hlavní favorité dnešní etapy – Dylan Groenewegen, Caleb Ewan, Nacer Bouhanni nebo Adam Blythe. Nejen jejich domestici, ale i oni sami museli tuto ztrátu dojíždět. Nakonec se jim povedlo vrátit necelých patnáct kilometrů před cílem. Zanedlouho byli dojeti i uprchlíci.

Necelé čtyři kilometry před cílem zaútočil i obhájce celkového vítězství z loňského roku – Thomas Voeckler. Na tento atak však zareagoval tým Sky a zanedlouho byl Francouz zpět.

Zdálo se, že nejlepší pozici pro spurt bude mít Bouhanni, jenže na jeho zadním kole byli zavěšení Ewan s Groenewegenem. Ti se oba přehnali přes Bouhanniho, přičemž Groenewegen byl rychlejší.

V cílové rovince jsme bohužel viděli i pád. Všichni jezdci zde zapletení pochopitelně dostali čas vítěze.

https://www.youtube.com/watch?v=kr7jYOURPlE

[cyklostat id=“Tour-de-Yorkshire“ etapa=“1″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Yorkshiru 2017, pořadí 1. etapy“]