Obrovská satisfakce pro Vivianiho přišla ve 3. etapě Kolem Romandie

nabor

Elia Viviani (Team Sky) dokonale využil své frustrace, poté co ho manažeři týmu vynechali z nominace na Giro d’Italia, k nemuž směřoval hlavní úsilí sezony a vyhrál spurt 3. etapy Kolem Romandie. Druhý dojel Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida), třetí pak Michael Schwarzmann (Bora-Hansgrohe).

Většinu dne se na čele závodu točila sedmička jezdců Davide Martinelli (Quick-Step), Lukas Postlberger (Bora-Hansgrohe), Toms Škujinš (Cannondale-Drapac), Victor Campenaerts (LottoNL-Jumbo), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Hugo Houle (AG2R-La Mondiale) a Nikita Stalnov (Astana) a vybudovala si slušný náskok.

Krásné jarní počasí na startu etapy – Bjorn Neyt

Peloton vedený Trekem a Bahrainem jim zpočátku nechával prostor, s ubývajícími kilometry ale výrazně zvyšoval tempo. Uniklé jezdce nakonec dojel již 36 kilometrů před cílem a z pelotonu se mohla zvednout ještě druhá vlna oportunistů. Jako první zaútočil Tosh Van der Sande (Lotto-Soudal) a přidali se Simon Clarke (Cannondale-Drapac), Sebastien Reichenbach (FDJ) a Arnaud Courteille (FDJ).

Po pár kilometrech vyrazil i borec z týmu Movistar Alex Dowsett a kvarteto si brzy docvakl. Nezařadil se ale na konec skupiny nýbrž rovnou zaútočil a nechal zbytek úniku daleko za sebou. Jeho hrdinský nástup nakonec na vítězství nestačil a peloton ho na metě 3,5 kilometrů před cílem dojel.

V závěru všechny překvapil člen stříbrné australské ekipy z Ria, Alex Edmondson (Orica-Scott), když 300 m před cílem vypálil a rychle si vybudoval náskok. Elia Viviani se Sonnym Colbrellim na nic nečekali a Australana stihli předjet..

Právě Viviani se dnes před startem etapy dozvěděl, že tým Sky ho nakonec nepošle na Giro, na závod který měl být vrcholem jeho sezony. Dave Brailsford se totiž rozhodl postavit sestavu výhradně okolo Thomase s Landou a na něj jednoduše nezbylo místo. I přesto, že Viviani zklamání nezkrýval, vyjádřil pro tento tah pochopení.

[cyklostat id=“Tour-de-Romandie“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Romandie 2017, pořadí 3. etapy“]