Favorité a spurtéři Gira d’Italia – Ilnur Zakarin a Nicola Ruffoni

nabor

Dnešními favority jsou Ilnur Zakarin, raketa posledních let, a Nicola Ruffoni, který se předvedl na nedávném závodu Kolem Chorvatska.

Ilnur Zakarin

Kariéra této ruské naděje v posledních letech doslova raketově stoupá. Hned ve své první profesionální sezóně dokázal porazit na závodě Kolem Romandie i jezdce jako Chris Froome nebo Nairo Quintana. Ten samý rok vyhrál etapu na Giru a následující rok na Paris-Nice. Na Giru byl lídrem týmu Katusha. Vedl si výborně, ale po několika pádech v časovce ztratil a po velice tvrdém pádu ve sjezdu z Colle dell’Agnello v devatenácté etapě musel odstoupit. Poté vyhrál etapu na Tour de France a na letošní Giro přijíždí jako jeden z černých koňů. Moc se s ním nepočítá, a tak na něj bude rozhodně vyvinut menší tlak než na ostatní favority. Pokud se vyhne chybám, které vedly k pádům jako loni, může zde uspět.

Nicola Ruffoni

Tým Bardiani se zpravidla dostává na Giro d’Italia díky divoké kartě. Rozhodně tu nikdy nehraje druhé housle. Vždy sem přiváží jezdce, kteří dokáží uspět z úniků v horských etapách, nebo dokáží konkurovat těm nejlepším v hromadných spurtech. Poté co odešel Sonny Colbrelli do týmu Bahrain Merida, bude roli hlavního spurtéra zastávat Nicola Ruffoni. Tento jezdec nebyl v minulých letech příliš vidět. Velká část fanoušků tohoto šestadvacetiletého Itala zaregistrovala na letošním závodu Kolem Chorvatska, když vyhrál během čtyřiadvaceti hodin hned dvě etapy. Porazil i italského mistra Giacoma Nizzola, který se sice zotavoval ze zranění, ale i tak se jedná o obrovský úspěch.

Favorité pro Giro 2017 (články)

Datum zveřejnění Spurteři Favorité
25.4.2017 odkaz Jakub Mareczko Thibaut Pinot
26.4.2017 odkaz Sam Bennett Tom Dumoulin
27.4.2017 odkaz Davide Cimolai Bauke Mollema
28.4.2017 odkaz Kristian Sbaragli Adam Yates
29.4.2017 odkaz Nicola Ruffoni Ilnur Zakarin
30.4.2017 odkaz Caleb Ewan Mikel Landa
1.5.2017 odkaz Fernando Gaviria Geraint Thomas
2.5.2017 odkaz Sacha Modolo Steven Kruijswijk
3.5.2017 odkaz Vincenzo Nibali Giacomo Nizzolo
4.5.2017 odkaz Nairo Quintana André Greipel