Koen Bouwman překvapil peloton a zvítězil ve 3. etapě na Dauphiné


Koen Bouwman (LottoNL-Jumbo) ovládl finiš 3. etapy Critérium du Dauphiné Libéré a oslavil své první profesionální vítězství. V závěrečném spurtu porazil své kolegy z úniku Edvaldase Siskeviciuse (Delko Marseille Provence KTM) a Frederika Backaerta (Wanty-Groupe Gobert). Až za nimi přilétl do cíle hlavní balík vedený Arnaudem Démarem, který si ale dojel pouze pro 7. místo.

Únik dne to v rozporu s veškerou cyklistickou logikou nakonec dotáhl až do cíle a spurtéři jako Démare, Bouhanni, Kristoff, Coquard nebo Colbrelli (ten v průběhu dne oznámil prodloužení smlouvy s Bahrainem) přišli o šanci bojovat o vítězství. Poslední možnost budou mít pozítří na cestě do Mâconu.

Zprava – Bouwman, Nauleau, Vermeulen, Siskevicius, Backaert

K lídrovi horské klasifikace Koenu Bouwmanovi se postupně přidali Alexey Vermeulen (LottoNL-Jumbo), Bryan Nauleau (Direct Energie), Frederik Backaert (Wanty-Groupe Gobert), Quentin Pacher a Edvaldas Siskevicius (oba Delko Marseille Provence KTM).

Náskok šestice závodníků se většinu dne pohyboval okolo 6 minut, a protože na čele pelotonu pracovalo pouze Lotto-Soudal s občasnou pomocí Treku a Sky, náskok klesal jen mírně.

S 20 kilometry do cíle mělo sexteto stále téměř 2 minuty k dobru. Peloton táhly především tymy FDJ, Lotto-Soudal a Direct Energie. Ale i přes jejich frenetickou snahu nakonec slavil únik. Alexey Vermeulen se nezištně obětoval pro svého spolujezdce a zachránil tak osud uprchlíků. Bouwman pak jeho skvělou práci pouze dokončil.

Zítra je na programu dne 23,5 kilometrů dlouhá časovka, která poprvé výrazněji roztřídí startovní pole. Do té již nenastoupí Leopold König, který dnes etapu nedokončil.

[cyklostat id=“Critrium-du-Dauphin“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Critérium du Dauphiné 2017, pořadí 3. etapy“]