Ohlédnutí za sezónou 2017 týmu Lotto-Soudal

nabor

Dnes se podrobněji zaměříme na Lotto Soudal. Belgická stáj má za sebou v porovnání s dřívějšími lety spíše slabší sezónu, ale i tak nasbírala mnoho triumfů.

Koupit dres Lotto-Soudal

První úspěchy se dostavily již v úvodu celého roku. Týmu se podařilo vyhrát tři ze čtyř klasik na Mallorce. André Greipel se radoval na Trofeo Porreres a Tim Wellens ovládl Trofeo Andratx a Trofeo Serra de Tramuntana.

První World Tour výhra přišla na Paříž-Nice. André Greipel zde byl nejrychlejší v páté etapě. Místo aby tato výhra odstartovala sérii dalších úspěchů, zahájila období bez jakýchkoliv výher či triumfů. Jediný okamžik, kdy se jezdec Lotto Soudal dostal do první desítky jakékoliv jarní klasiky, bylo sedmé místo Andrého Greipela z Paříž-Roubaix. Pro belgickou stáj to znamenalo velký neúspěch. Chuť si chtěli její jezdci vylepšit na Giru.

Ani v Itálii se jim však nedařilo. Odstartovali sice výborně, když Greipel vyhrál hned druhou etapu a oblékl se na den do růžového trikotu, ale to bylo takřka vše co tým na Giru předvedl. Nezvítězili již v žádné etapě a nejlepším jezdcem v celkovém pořadí byl třináctý Maxime Monfort.

Jens Debusschere následně vyhrál po jedné etapě na závodech 4 dny Dunkerque a Kolem Belgie. Thomas De Gendt poté po výborném výkonu ovládl první etapu Critéria du Dauphiné. Ani na Tour de France se jim však nedařilo. Obdivuhodné výkony předváděl znovu Thomas De Gendt, který strávil suverénně nejvíce kilometrů v úniku. K jeho zlosti však nevybojoval cenu pro největšího bojovníka celého závodu.

O vítězství na Binckbank Tour usiloval až do poslední etapy Tim Wellens. Vyhrál předposlední etapu a ztrácel jen čtyři sekundy na vedoucího Toma Dumoulina, avšak v poslední etapě ho Holanďan porazil a Wellens se tak musel spokojit s celkovým druhým místem.

Tomasz Marczynski

Jestli se týmu nepovedly dvě předchozí Grand Tour, tak na Vueltě se jim zadařilo. Lotto přijelo s cílem zvítězit alespoň v několika etapách. Tento cíl splnilo na výbornou. Po celodenních únicích vyhrál Tomasz Marczyński šestou a dvanáctou etapu. Sander Armée byl pak nejrychleji na vrcholu Alto de Sto v osmnácté etapě, když byl překvapivě silnější než Alexey Lutsenko. Hned o den později pak vyhrál Thomas De Gendt spurt malé skupiny a naplnil tak svůj velký cíl – vyhrát etapu na každé z Grand Tour.

Na Vueltě vyhrál tým tedy čtyři etapy a ve zbytku sezóny se jim povedlo vyhrát ještě šestkrát – Tim Wellens suverénně vyhrál Grand Prix de Wallonie, André Greipel triumfoval v nově vzniklém závodu Omloop Eurometropool, Jasper de Busyst si podmanil závod Binche-Chimay-Binche (závod známý také jako Memoriál Franka Vandenbroucka) a další výhra přišla na novém závodu Famenne Ardenne Classic v podání Morena Hoflanda.

O poslední triumfy se postaral Tima Wellense. Ten vyhrál celkově první ročník World Tour závodu Tour of Guangxi a k tomu přidal i jednu vítěznou etapu.

Hodnocení sezóny – 4/10

Jak už bylo napsáno, tým už zažil i lepší sezóny. Mohlo za to z velké části i to, že André Greipel za sebou nemá právě povedenou sezónu, což značí i to, že ukončil svou sérii vítězství na Tour de France, kde vyhrával každý rok alespoň jednu etapu již od roku 2011. Stáj asi doufala ve více etap na Giru i Tour, ale značně si zlepšila chuť na Vueltě, kde triumfovala hned čtyřikrát. Velkou nadějí pro budoucnost je Tim Wellens, což dokázal nejen letos, ale i v minulých letech. Celkově se jim podařilo vyhrávat pouze v etapách jednotlivých závodů či na klasikách. Celkový triumf vícedenního závodu se jim podařilo získat akorát na Tour of Guangxi.

Líbí se vám dresy Lotto-Soudal?

Kompletní nabídka Lotta Soudal v našem eshopu.

HLASOVÁNÍ - cyklista roku 2017

Připravili jsme si pro naše čtenáře anketu – cyklista roku 2017. Je to jen ve vašich rukou! Rozhodněte o nejlepším jezdci, týmu a také v dalších několika kategoriích. Jeden vylosovaný hlasující vyhraje kšiltovku Tour de France v hodnotě 599 Kč.

Hlasovat a vyhrát =>

Plán dalších ohlédnutí

Datum Týmy Ohlédnutí Eshop
9.11.2017 AG2R článek do eshopu pro dres
12.11.2017 Astana článek do eshopu pro dres
15.11.2017 Bahrain-Merida článek do eshopu pro dres
18.11.2017 BMC článek do eshopu pro dres
21.11.2017 Bora-hansgrohe článek do eshopu pro dres
24.11.2017 Cannondale-Drapac článek do eshopu pro dres
27.11.2017 Dimension Data článek do eshopu pro dres
30.11.2017 FDJ článek do eshopu pro dres
3.12.2017 Katusha-Alpecin článek do eshopu pro dres
5.12.2017 Lotto Soudal článek do eshopu pro dres
7.12.2017 LottoNL-Jumbo článek do eshopu pro dres
9.12.2017 Movistar článek do eshopu pro dres
11.12.2017 ORICA-Scott článek do eshopu pro dres
13.12.2017 Quick-Step Floors článek do eshopu pro dres
15.12.2017 Sky článek do eshopu pro dres
17.12.2017 Sunweb článek do eshopu pro dres
19.12.2017 Trek-Segafredo článek do eshopu pro dres
21.12.2017 UAE Team Emirates článek do eshopu pro dres