Dylan Groenewegen se radoval z vítězství v páté etapě

nabor

Dylan Groenewegen ukončil spurtérskou nadvládu Fernanda Gavirii, když ho dnes porazil. Tim Wellens i nadále hájí celkové vedení.

Nejdelší etapa celého ročníku Tour of Guangxi viděla pokusy o únik od samotného začátku. Jako první to zkusili Roger Kluge (Orica-Scott) a Will Clarke (Cannondale-Drapac). Těm ovšem nebylo přáno a zanedlouho byli zpět v hlavním poli.

Následně na jezdce čekala rychlostní prémie a na ní i důležité bonifikační sekundy. První zde byl Danny van Poppel a druhý Tim Wellens, který rozšířil své vedení. Třetí Alaphilippe se přiblížil k pódiu na rozdíl čtyř sekund.

Následný pokus o atak, kde byl znovu Will Clarke a s ním i Daniel Oss (BMC) a Fabricio Ferrari (Caja Rural) byl již úspěšný.

Naděje úniku však pohřbilo stoupání druhé kategorie, které finišovalo cca 30 kilometrů před cílem. Zde se pokusili zaskočit Tima Wellense ostatní jezdci pro celkové pořadí. To se jim nepovedlo a hlavní pole se opět spojilo, náskok úniku šel však rapidně dolů.

Když bylo vedoucí trio dojeto, bylo jasné, že rozhodne hromadný spurt. Nejlépe ho rozjel Quick-Step pro Gaviriu a LottoNL-Jumbo pro Groenewegena. Groenewegen si svůj spurt výborně načasoval a nakonec se mohl radovat.