Závěrečná etapa Tour of Guangxi patřila Gaviriovi, Wellensovi celý závod

nabor

Fernando Gaviria vyhrál poslední etapu Tour of Guangxi a získal tak již své čtvrté vítězství na tomto závodě. Celkové pořadí ovládl Tim Wellens.

Včera aktivní Daniel Oss se dnes vydal do úniku krátce po začátku etapy. K němu se přidali Jon Irisarri (Caja Rural-Seguros RGA) a Wang Meiyin (Bahrain-Merida), který to podobně zkoušel již ve druhé etapě.

Tempo pelotonu udával tým Quick-Step. Důvod byl jediný – Fernando Gaviria. Teprve třiadvacetiletý Kolumbijec, který má za sebou excelentní sezónu. Letos v lednu na Vuelta a San Juan vyhrál hned při svém prvním závodním dni roku 2017. Podobně jak letos začínal, chtěl i končit, tedy vítězně. Jeho tým kontroloval odstup čelní trojice a 20 kilometrů před cílem jim již zbývala jen jedna minuta. Velký kus práce odváděl Martin Velits (Quick-Step Floors). Ten ve svém posledním závodě v kariéře udával tempo pelotonu dlouhé kilometry. S kariérou se tak rozloučil důstojně, když do cyklistického důchodů míří jen o jeden rok později než jeho bratr Peter.

Meiyin a Oss mezitím setřásli Irisarriho a nadále pokračovali sami. Počínali si výborně, ale nakonec byli dojeti sedm kilometrů před cílovou páskou.

Vše nakonec dospělo do hromadného spurtu. V tom si nejlépe počínal Fernando Gaviria, který porazil Niccola Bonifazia a včerejšího vítěze Dylana Groenewegena.

Tim Wellens dokončil etapu na 23. místě, ve stejném čase jako Gaviria a stává se tak historicky prvním vítězem tohoto závodu. Druhé místo uhájil Mollema a třetí Roche.