Královskou etapu Tour of Guangxi opanoval Tim Wellens a jde do vedení

nabor

Tim Wellens zvítězil v královské etapě Tour of Guangxi před Bauke Mollemou a Nicolasem Rochem. Po dnešku má tak slušně našlápnuto k celkovému triumfu.

Ještě před startem odstoupil Michael Matthews, který onemocněl.

Pavel Kotchekov (Katusha), Victor Campenaerts (Lotto-Jumbo), Lennard Hofstede (Sunweb) a Antonio Molina (Caja Rural) vytvořili únik dne. Odpoutali se krátce po startu a peloton jim nechal prostor. Zanedlouho se jejich náskok vyšvihl přes sedm minut.

Hlavní pole poté začaly táhnout týmy BMC a Quick-Step. Zdálo se tak, že Nicolas Roche a Julian Alaphilippe se dnes cítí dobře. Americko-belgická spolupráce těchto týmů fungovala dobře a náskok uprchlíků začal rychle padat dolů. Poté se k nim přidal ještě tým Sky a dvacet kilometrů před cílem byl odstup hlavní skupiny již pod jednu minutu. Netrvalo dlouho a vše bylo zase pohromadě.

Cílové stoupání mohlo sedět klasikářům i vrchařům, jelikož bylo krátké a prudké. Důležitá pro to byla pozice, kterou se snažily týmy vypracovat pro své lídry co nejlepší. Tento boj vyústil v pád, do kterého se zapletl i Wilco Kelderman, který musel později odstoupit.

První, kdo zkusil své štěstí byl Nicolas Roche. Nástup to byl odvážný, ale dlouho se zdálo, že i rozhodující. Roche nebyl jedinou kartou týmu BMC, jelikož si výborně počínal i Ben Hermans.

Od skupiny pronásledovatelů se následně odpoutal Mollema s Wellensem. Tato dvojice nedaleko před cílem Roche dojela a zakrátko mu i ujela. Spurt o výhru poté vyhrál Tim Wellens. Se dvěma rovinatými etapami co zbývají do konce, je hlavním adeptem na celkovou výhru.