I závěrečný podnik GrandTour vyhrál britský závodník. Tentokrát však nešlo o člena stáje Sky. Simon Yates (Mitchelton-Scott) už na Giru ukazoval své kvality a na Vueltě je prodal naplno a zaslouženě získal červený dres. Na Slovensku v generálce na MS kraloval Julian Alaphilippe.
Vuelta
Třetí závod GrandTour třetí vítěz z Británie. Tentokrát se však radoval borec z australské stáje Mitchelton-Scott Simon Yates.
Yates měl podobnou zkušenost už na Giru, kde ovšem závěrečný týden pokazil a vítězství připadlo Froomeovi. Tentokrát Brit všechny překvapil. V časovce, kde měl na své rivaly ztrácet, tak naopak získal.
Valverde mu byl neustále v patách a až do předposlední etapy se zdálo, že by mohl ještě Yatese prohnat, ale nakonec byl rád, že zůstal do pátého místa a v zeleném dresu nejlepšího spurtera.
V dresu pro nejvšestranějšího jezdce se nakonec objevil Simon Yates, který byl druhý v 18. etapě, která končila v Androře, navíc mu pomohl propad právě Valverdeho.
I přestože se Bauke Mollema snažil, tak na krále hor nedosáhl. Chybělo mu 12 bodů, aby pokořil Belgičana Thomase De Gendta. Nicméně Holanďan si to vylepšil tím, že byl vyhlášen bojovníkem závodu.
Nejlepším týmem zůstal Movistar, který měl své „koně“ na pátém (Alejandro Valverde) a osmém (Nairo Quintana) místě. Třetí byl osmnáctý ekvádorský talent Richard Carapaz.
Madrid Challenge by la Vuelta
Ženská verze Vuelty měla na programu dvě etapy. Nejprve se utkaly v souboji týmy v jízdě proti chronometru. V tomto souboji obstál nejlépe tým Sunweb, který o 18 sekund pokořil britský Wiggle High5.
Ve druhé etapě se ženy utkaly na okruhu v Madridu, který absolvovaly celkem šestnáctkrát. Nástrahy nejlépe zvládla Italka Giorgia Bronziniová. Elleně Van Dijkové stačilo dojet na šestém místě ve stejném čase jako vítězka a brala celkové vítězství.
Okolo Slovenska
Závod na Slovensku už dopředu avizoval výborné obsazení. Tým QuickStepu představil to nejsilnější, co v tu chvíli měl k dispozici. Na startu se objevil i čerstvý vítěz závodu okolo Británie Julian Alaphilippe.
Byl to právě francouzský cyklista, který vyhrál první etapu s výjezdem na Štrbské pleso, a usadil se v čele celkové klasifikace.
V dalších etapách se počítalo převážně s hromadnými dojezdy, což se nepotvrdilo pouze v dojezdu v Dubnici nad Váhom, kde finišoval Němec Rüdigier Selig před hlavním polem. Spolu s ním se na pásce objevil Yves Lampaert a Zdeněk Štybar.
Třetí a čtvrtá etapa patřila dvojici Matteo Pelucchi a Fabio Jakobsen. Na vítězství Alaphilippa to nemělo žádný vliv.
Primus Classic
Poměrně nečekaného vítěze měl osmý ročník belgického závodu zařazeného do kategorie HC, který se jel z Brakelu do Haachtu a měřil 193 kilometrů.
S nástrahami si nejlépe poradila čtveřice jezdců, která spurtovala o prvenství. To pro sebe získal Taco Van Der Hoorn. Druhý byl Huub Duijn a až třetí domácí cyklista Frederik Frison. Čtvrtý se umístil jmenovec Thomase De Gendta Aimé.
Kampioenschap van Vlaanderen
Závod, který byl určen především pro spurtéry. Jelo se na okruhu, který měřil 11 kilometrů. Celkem jej borci zvládli sedmnáctkrát, přičemž v posledních třech kolech byly vyhlášeny prémie.
Z vítězství se radoval Dylan Groenewegen z LottoNL-Jumbo, který přespurtoval Johna Degenkolba a třetího Jaspera Stuyvena.