Henao do UAE, Mareczko do BMC! Cavendish do Bahrainu?

nabor

Přestupový trh se hnul a znovu létala velká jména. Působiště mění Sergio Henao, Jakub Mareczko nebo talent Ivan Sosa. Konec oznámil Igor Anton. Vyrojily se i spekulace, tou nejzajímavější je nepochybně spojení Marka Cavendishe s týmem Bahrain-Merida.

Sergio Henao jde k UAE Team Emirates

Sergio Henao
Sergio Henao

Velkou rybu ulovil tým UAE Team Emirates. Povedlo se jim získat zkušeného klasikáře, mistra Kolumbie a skvělého vrchařského pomocníka Sergia Henaa ze Sky. Henao bude výborným doplňkem pro Dana Martina a Fabia Arua v Ardenách i na Grand Tours. Smlouvu podepsal na dva roky. Tým zároveň dokázal přilákat mladého Toma Bohliho z BMC a prodloužil smlouvu Edvardu Ravasimu.

Jakub Mareczko posílí BMC-CCC

Jakub Mareczko
Jakub Mareczko

Zde se potvrdily spekulace a Jakub Mareczko  opravdu zamíří do sestavy kolem Grega Van Avermaeta, kde bude závodit i Josef Černý. Mladý spurter poskočí do World Tour z týmu Willier-Triestina. Podepsal smlouvu na 1 rok. Mimo Mareczka tým přivede i Victora de la Parteho (1 rok) z Movistaru a Amara Antunese z CCC (1 rok). Spekuluje se i o Pawlu Bernasovi z CCC. Novou smlouvu navíc podepsal i zkušený Fran Ventoso (1 rok).

Naopak podle spekulací by tým mohl přijít o Milese Scotsona, kterého láká francouzský tým  Groupama-FDJ.

Tradičně akční Trek

Jarlinson Pantano
Jarlinson Pantano

Znovu akční byl Trek, který zatím přestupové okno zvládá skvěle. Nyní získali největší talent, který byl letos k mání. Tím je teprve dvacetiletý Ivan Sosa z Androni-Giocattoli. Letos už dokázal vyhrát třeba závod Kolem Burgosu. Treku se upsal na dva roky. Nový kontrakt zároveň dostal i jiný Kolumbijec – Jarlinson Pantano (2 roky).

Naopak Boy Van Poppel v týmu končí a bude si hledat nové angažmá.

Opustí Cavendish Dimension Data?

Mark Cavendish
Mark Cavendish

V posledních hodinách se objevila zpráva, týkající se jednoho z nejlepších jezdců poslední dekády. Mark Cavendish měl údajně finišovat s podepsáním nové smlouvy s týmem Dimension Data. Ovšem do hry prý nyní vstoupil nový hráč. Tím je tým Bahrain-Merida, který má blízko dohodě s McLarenem. Nyní se zdá, že by se Cavendish mohl na sezónu 2019 stěhovat do Bahrainu a s ním údajně i Bernie Eisel.

S Dimension Data začal být okamžitě spojován Giacomo Nizzolo, jako náhrada za Cavendishe. Trochu do pozadí se tak dostala zpráva o tom, že vítěz čtyř etap na Vueltě a jedné na Giru – Igor Anton – končí kariéru.

Karel Vacek bude závodit v Americe

Největší talent České cyklistiky Karel Vacek, podepsal první profesionální kontrakt. Od příštího roku bude hájit barvy prokontinentálního týmu Hagens Berman Axeon, který se specializuje na práci  s mladými jezdci. Pro velký peloton připravili například Taylora Phinneyho, Bena Kinga, Sama Bewleyho, Alexe Dowsetta, Joa Dombrowskiho, George Bennetta, Iana Boswella, Lawsona Craddocka, Jaspera Stuyvena, Taa Harta nebo Rubena Guerreira.

Rozpad Aqua Blue Sport

Larry Warbasse
Larry Warbasse

Tým Aqua Blue Sport ukončil svoji činnost a závodníci si hledají nové angažmá. To se zatím povedlo čtyřem z nich. Adama Blytha angažovalo Lotto Soudal, Eddieho Dunbara Sky, Caspera Pedersena Sunweb a Larryho Warbasse AG2R.