Chaos v závěru, Kooij nejrychlejší ze zbytku pole ve 3. etapě Tour of Guangxi 2023

nabor

I přes komplikace v závěrečných kilometrech dokázal nizozemský spurter Olav Kooij suverénně vyhrát spurt hlavní skupiny a ovládnout tak třetí etapu Tour of Guangxi.

Dnes se v okolí města Nanning uskutečnila 3. etapa závodu Tour of Guangxi 2023, která měřila 134,3 km. Trasa se skládala z 5 okruhů o délce 26,9 km, které zahrnovaly stoupání na horu Qingxiu 2. kategorie.

Na začátku závodu inicioval hlavní únik Dries De Bondt (Alpecin-Deceuninck), který s sebou vzal Frederika Wahndala (Bora-Hansgrohe), Juliuse Johansena (Intermarche-Wanty-Gobert), Lukase Pöstlbergera (Jayco-AlUla), Jense Reynderse (Israel-Premier Tech) a Petra Kelemena (Tudor Pro Cycling Team). Tato šestice jezdců si do začátku druhého kola vytvořila náskok více než 2 minuty.

De Bondt získal maximální počet bonusových sekund vítězstvím na dvou mezičasech a dostal se do virtuálního celkového vedení. Náskok uprchlíků začal klesat, jak peloton vedený týmem EF Education-EasyPost zvyšoval tempo. V závěrečném stoupání na horu Qingxiu zrychlil Oscar Onley (Team DSM), čímž se peloton zmenšil na přibližně 40 jezdců.

Únik byl ve stoupání smeten. Pády v závěru, do nichž se zapletl i Arnaud De Lie (Lotto-Dstny), rozdělily peloton.

Olav Kooij Jumbo-Visma 3. etapa Tour of Guangxi 2023Olav Kooij (Jumbo-Visma) se dokázal vyhnout chaosu a v redukovaném hromadném spurtu si dojel pro etapové vítězství před Rickem Pluimersem (Tudor) a Marijnem van den Bergem (EF Education-EasyPost).

De Bondtovi stačily bonusové sekundy k tomu, aby se posunul do červeného trikotu lídra závodu o 2 sekundy před dosavadního lídra Jonathana Milana (Bahrain Victorious).

Ilustrační foto: Getty Images