Milan se ubránil sprinterům a získal etapové vítězství na Tour of Guangxi 2023


Dramatickou druhou etapu Tour of Guangxi ovládl Ital Jonathan Milan z týmu Bahrain-Victorious. 23letý sprinter ukázal svou formu, když porazil v závěrečném spurtu silnou konkurenci.

Druhá etapa závodu Tour of Guangxi 2023, která měřila 149,6 km, vedla z Beihai do Qinzhou. Během prvních 10 km se vytvořil únik ve složení Dries De Bondt (Alpecin-Deceuninck), Julius Johansen (Intermarché-Circus-Wanty), Jens Reynders (Israel Premier Tech) a Thomas Champion (Cofidis).

Toto kvarteto si vybudovalo maximální náskok tří minut, než sprinterské týmy jako Ineos pro lídra závodu Elia Vivianiho začaly jet tempo. De Bondt vyhrál první sprint a přiblížil se Vivianimu na rozdíl jedné sekundy. Na druhém mezičase pak získal další tři bonusové sekundy a dostal se do virtuálního celkového vedení.

S klesajícím náskokem se Reynders a Johansen snažili v závěrečných kilometrech udržet odstup, ale přeskočil je protiútok asi deseti jezdců včetně Thomase De Gendta (Lotto-Dstny). Jejich pohyb však neměl dlouhého trvání, protože sprinterské vláčky 3 km před cílem vše stáhly zpět k sobě.

Jonathan Milan Bahrain-Victorious 2. etapa Tour of Guangxi 2023Ve zběsilém finále zahájil Jonathan Milan (Bahrain-Victorious) svůj sprint jako první, udržel se před zbytkem rychlých finišmanů a vyhrál 2. etapu Tour of Guangxi 2023. Zároveň se stává i lídrem závodu. Druhý dojel Arvid De Kleijn (Tudor) a třetí Juan Sebastián Molano (UAE Team Emirates). Milan se také posunul do čela závodu, když získal deset bonusových sekund.

Ilustrační foto: Getty Images