Jedeme na Tour de France – proslavili jsme naši republiku – 3. díl

nabor

Dnešní den byl ve znamení náhodných setkání. Ze včerejšího článku už víte, že máme svého Supermana. Ten nám zajišťuje pozornost místních obyvatel a fanoušků Tour de France.

Ráno naše kroky mířily přímo k vytipovanému místu z předchozího dne, kde jsme zaujali své pozice. Kolem trati v tu chvíli stály (a seděly) pouze desítky lidí. Byli jsme jasným terčem pozornosti kolemjdoucích včetně reportéra německé televize WDR. Hned se s námi dal do řeči a natočil pár záběrů. Zřejmě teď někde kolujeme internetem, ale video se nám nalézt zatím nepodařilo.

Düsseldorf jsme na místě 1. etapa Tour de France 2017

Počasí bylo nevlídné a chladné, a tak se čekání proměnilo v přemýšlení, jak se zahřát. V tu chvíli za námi přišla jedna z místních a pravila: „Vidím, že už tady čekáte hodně dlouho. Nechcete kávu na zahřátí?“ Nabídky jsme nevyužili, ale velmi nás potěšila.

Düsseldorf držíme vlajku a fanoušci nás sledují 1. etapa Tour de France 2017Od této chvíli se naše „proslavení republiky“ neslo ve stejném duchu. Honza (náš Superman) lákal kolemjdoucí na vlajku České republiky. Zajímavé je, že si většina lidí myslí, že fandíme Petrovi Saganovi. To určitě ano, ale rychle jsme všem vyvrátili domněnku, že je Peter Sagan z České republiky a poučili je, že naši jsou Zdeněk Štybar, Roman Kreuziger a Ondřej Cink. Na to jsme navázali další známé osobnosti jako Jágr, Hašek, Petr Čech, Panenka a další. Hned věděli odkud pocházíme.

Jak už to tak bývá, po skončení časovky se počasí umoudřilo, ukázalo se slunce a svítilo nám do zad až ke dveřím našeho ubytování.

Zítra jdeme opět do ulic. Co zajímavého se nám přihodí?

Seznam všech článků

  1. Cesta a prezentace týmů
  2. Atmosféra ve městě
  3. Proslavili jsme naši republiku
  4. Dokázali jsme to!!!