Bojovník vs smolař 1. etapy: Thomas vs Valverde

nabor

Geraint Thomas je naším bojovníkem, jasným smolařem je naopak Alejandro Valverde, pro kterého skončila Tour již po pár kilometrech.

Geraint Thomas (Team Sky)

Mezi spolujezdci populární závodník přezdívaný „Géčko“ překvapivě zvítězil v úvodní časovce Tour de France a za nás dostává cenu bojovníka dne. Jeho hlavním cílem sezóny bylo Giro. Jenže po pádu způsobeném motorkou pod Blockhausem se zranil. Dokázal ještě  skončit druhý v časovce. Nakonec ale nenastoupil do 13. etapy a Giro nedokončil. Poté se dostal i do nominace na Tour a hned první příležitost proměnil v etapový vavřín. Zítra se poprvé v kariéře postaví na start v Maillot jaune.

Alejandro Valverde (Movistar Team)

Valverde prožil skvělou první půlku sezony, po které vedl bodování UCI a na Tour se společně s Nairem Quintanou vydal jako lídr. Po pár kilometrech první etapy bylo ale všem snům konec. Valverdemu v levotočivé zatáčce podjelo přední kolo a zkušený Španěl skončil na vozovce. Vrazil přímo do kovových bariér a následně zůstal ležet na zemi. Po pár minutách španělský tým potvrdil spekulace o Valverdeho odstoupení. Smutný konec nejlepšího jezdce sezony na Staré dámě.