Jedeme na Tour de France – atmosféra ve městě – 2. díl


Jak jsme se včera zmínili, tak jsme dnešní den věnovali obhlídce trati a procházce městem. Nebudeme vám ale popisovat celou trať. Na to se můžete podívat sami zde nebo si počkejte na ranní představení trati.

V dnešním článku bychom vám rádi přiblížili atmosféru, která zde vládne. Jedné věci jsme si všimli okamžitě. Včera jsme přijížděli do města a nevěděli jsme ani, že se tady nějaká Tour de France jede. Všimli jsme si jen jednoho banneru mimo centrum města, jinak nic. Dnešní den vypadal úplně jinak.

Český Superman - Tour de France 2017Cestou na Burgplatz jsme potkávali lidi s kšiltovkami a tričky s logem Tour de France. Šílenství s reklamními předměty odstartovalo včera právě na místním náměstí, kde byl otevřen oficiální stánek. Dnes jsme v ulicích města míjeli na každém rohu oficiální dodávky Tour de France, které své zboží prodávaly přímo z auta. Fanoušci tak mají dostatek možností se vybavit a je to vidět! Náš Honza je také vybaven – interně ho nazýváme českým Supermanem.

Město nyní žije pouze pro Tour de France. Staví se provizorní přechody přes trať, pódia, ploty a umísťují se velkoplošné obrazovky a kamery pro zítřejší časovku. Když máte štěstí, potkáte v ulicích i jezdce týmů. Co ale nejde minout, tak jsou vozy pořadatelů a především týmová vozidla, která jsou všude. Nám nejblíže jsou ubytovány týmy Bora a UAE Team Emirates. Před hotelem, přímo na ulici, připravují kola pro své svěřence. Kolem stojí davy a dívají se servisním technikům přímo pod ruce.

Tour de France je vidět všude…

Český Superman - Tour de France 2017

Bora a UAE na ulici - Tour de France 2017

Seznam všech článků

  1. Cesta a prezentace týmů
  2. Atmosféra ve městě
  3. Proslavili jsme naši republiku
  4. Dokázali jsme to!!!