Jedeme na Tour de France 2017 – cesta a prezentace týmů – 1. díl

nabor

Půl roku příprav a plánovaná akce se stala skutečností. V době psaní tohoto článku se již nacházíme v německém Düsseldorfu a máme již po prezentaci týmů. Všemu ale předcházela dlouhá příprava.

Příprava

V lednu letošního roku se zrodil nápad jet na Tour de France na Grand Départ v Düsseldorfu. Vždyť v poslední dekádě nebyla nikdy Tour tak blízko. Hlavním úkolem bylo zajistit ubytování. To jsme bez problému sehnali přímo v centru města na stránkách Airbnb (ubytování za příznivé ceny do mnoha měst zde).

Před samotnou cestou jsme ještě museli připravit vše na našich stránkách (podrobnosti k prvním etapám, atd.), abyste vy návštěvníci měli všechny informace dostupné ještě před naším odjezdem.

Cesta

Trošku nás naštvala paní uložená v navigaci. Nedokázala se rozhodnout kudy máme jet. Hnala nás do centra Frankfurtu, které bylo zasekané haváriemi a kolonami, místo abychom v klidu projeli přes dálnici. Výzvy na odbočení jsme neuposlechli a udělali jsme dobře. Pouze jednou jsme ji dali za pravdu. Jinak cesta probíhala relativně v poklidu jen déšť nás velmi potrápil na cestě mezi Rozvadovem a Norimberkem. Záviděli jsme řidiči, který si vezl s sebou loď – určitě by se nám také hodila.

Parkování a ubytování proběhlo bez problémů. Po obědě jsme se už vydali na Burgplatz (centrum města), kde probíhala samotná prezentace týmů. Doprovodný program ani nenadchl a ani nezklamal. Na nic si nehrál a pouze vyplňoval dlouhou chvíli před zahájením prezentace. Co můžeme velmi kladně ohodnotit je ozvučení a reprodukce nejlepších hitů posledních let.

Štybar fotoPoté už odstarovatala prezentace týmů, kterou jste mohli sami vidět na svých televizních obrazovkách. Na pódiu se objevovali největší hvězdy jako Sagan, Contador, Froome, Quintana, Porte a mnoho další. Nesmíme opomenout trio Čechů – Cink, Kreuziger a český mistr Zdeněk Štybar. Na jejich počest jsme zvedli nad své hlavy českou vlajku, čímž jsme se dostali do hledáčku mnoha kamer včetně té, kterou v ruce držel sám Zdeněk Štybar.

Po skončení ceremoninálu naše kroky zamířily ulicemi starého města, kde nás překvapil Lubor Tesař a vyzval nás k mohutné podpoře českého tria. To jsme mu rádi slíbili.

Zítra nás čeká volný den, ale my ho využijeme k obhlídce trati.

Celá prezentace týmů 104. ročníku Tour de France 2017

Seznam všech článků

  1. Cesta a prezentace týmů
  2. Atmosféra ve městě
  3. Proslavili jsme naši republiku
  4. Dokázali jsme to!!!