Jedeme na Tour de France – dokázali jsme to!!! – 4. díl

nabor

Dnešní den se nesl ve znamení oficiálního startu pelotonu z náměstí Burgplatz. Desítky tisíc diváků netrpělivě očekávaly největší hvězdy současné cyklistiky. A dočkaly se …

Vysvětlivky na obrazovce Tour de France 2017Na místo jsme dorazili v 9:30 a od 10:00 startovala karavana. Ve volné půlhodině se odehrával na pódiu doprovodný program. Pořadatelé například na velkoplošné obrazovce vysvětlovali význam jednotlivých dresů, jejich historii nebo základní principy cyklistického závodu. Také jsme viděli sestřihy z loňského ročníku nebo včerejší etapy.

Jak již bylo zmíněno, v 10 hodin odstartovala karavana. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Já jsem šel chytat reklamní předměty. Zbytek skupiny hlídal a postupně vylepšoval již tak dobře zvolené pozice přímo proti pódiu.

V 11 hodin začali jezdit jezdci k prezenci na pódium. První dorazil Alexis Vuillermoz, hned po něm i jeho kolega z AG2R Jan Bakelants. Dalším na pódiu byl Nicolas Roche z BMC, brzy poté se objevila i celá Orica, včetně Romana Kreuzigera, který na naše pozdravy a zběsilé mávání vlajkou odpověděl úsměvem a pokývnutím hlavy.

Po Orice projeli kolem nás takové hvězdy jako Richie Porte, Dylan Groenewegen, Robert Gesink, Sylvain Chavanel, Thomas Voeckler nebo Bauke Mollema.

Zdeněk Štybar Tour de France 2017 podpis divákůmIhned po Bauke Mollemovi se na pódiu objevil i dres mistra České republiky, což značilo jediné, je zde i Zdeněk Štybar. Ihned jsme zdvihli vlajku nad hlavy a Zdeněk si nás okamžitě všiml. Když kolem nás projížděl, požádali jsme ho o podpis na vlajku, což velmi ochotně přijal a vlajku podepsal. Navíc nás pochválil za skvělou podporu a my mu na oplátku popřáli hodně štěstí a také úspěšný útok na nějaký etapový vavřín. Slíbil nám, že se bude snažit.

Po Štybarovi přijeli Fabio Aru, Jakob Fuglsang, Oliver Naesen, Rafal Majka, Marcus Burghardt, John Degenkolb, Alexander Kristoff a muž ve žlutém Geraint Thomas. Velšan zastavil kousek od nás a my měli jedinečnou šanci vyslechnout televizní rozhovor, který poskytl. Vyjádřil se ve smyslu, že je to skvělý pocit, být ve žlutém dresu, ale na otázku, zda ho doveze až do Paříže, odvětil, že by byl radši, kdyby se to povedlo Chrisi Froomovi.

Hned po něm se na pódiu ukázal i tým Bahrain-Merida, včetně Ondřeje Cinka, který na naše povzbuzování odpověděl úsměvem a vyplazením jazyka.

Následovaly další hvězdy jako Nacer Bouhanni, Vasil Kiryienka, André Greipel, Stefan Küng, Greg Van Avermaet, Tony Martin, Marcel Kittel, Mark Cavendish, Chris Froome, Michal Kwiatkowski, Thibaut Pinot, Arnaud Démare, Alberto Contador, Peter Sagan, Nairo Quintana a jako poslední přijel Romain Bardet.

Nultý kilometr 2. etapy Tour de France 2017 DüsseldorfPo odchodu všech hvězd jsme rychle zamířili na Heinrich Heine-Allee, kudy projížděli závodníci směrem k nultému kilometru. I zde panovala neskutečná atmosféra a kolem trati stál nekonečný zástup lidí. Naštěstí jsme znovu sehnali místo v první řadě a peloton opět pozdravili naší vlajkou.

Po průjezdu jezdců následoval další přesun, tentokrát na Jülicher Straße, kde jsme peloton zastihli už v závodním tempu. První projel únik ve složení Phinney, Offredo, Pichon a Boudat. O 3 minuty a 23 vteřin později prolétl kolem nás peloton, který byl celý natažený. I tak jejich průjezd kolem nás, podle údaje z našich stopek, trval 27 vteřin.

To bylo naše poslední setkání s pelotonem. Následoval návrat na ubytování, kde jsme v poklidu dokoukali zbytek etapy.

Toto jsou naše poslední řádky z Düsseldorfu, jelikož se cesty Tour a naše rozešly. Tour míří do Francie a my na opačnou stranu, zpět do Česka.

Dnešní den obrazem

Seznam všech článků

  1. Cesta a prezentace týmů
  2. Atmosféra ve městě
  3. Proslavili jsme naši republiku
  4. Dokázali jsme to!!!