Bojovník vs smolař 2. etapy: Offredo vs Froome a Bardet

nabor

Jako bojovníka organizátoři vyhlásili Yoanna Offreda, který byl společně s Taylorem Phinneym dojet až jeden kilometr před cílem. Smolaři jsme zase my zvolili Romaina Bardeta a Chrise Frooma, kteří se zapletli do pádu.

Yoann Offredo (Wanty-Groupe Gobert)

Yoann Offredo byl jedním ze čtveřice jezdců, kteří se na začátku etapy odpoutali od pelotonu. Offredo byl motorem, který udržoval úniku dostatečný náskok. Boje o prémie se nezúčastňoval, jelikož doufal, že síly bude potřebovat do závěru etapy. A skutečně, na druhé vrchařské prémii, dvacet kilometrů, před cílem nastoupil Taylor Phinney. Američan poté pokračoval chvíli osamoceně, ale Offredo se k němu jako jediný dokázal znovu dotáhnout. Této dvojici pomohl pád v pelotonu, po kterém chvíli trvalo, než se spurtérské týmy znovu zformovaly. Navíc jezdci z hlavního pole nechtěli příliš riskovat na mokrých technických pasážích, a tak se zdálo, že by to dvojice mohla dotáhnout až do cíle. Nakonec jim již zřejmě chyběly síly a dojeti byli na hranici posledního kilometru.

Chris Froome (Sky) a Romain Bardet (AG2R)

Smolaři etapy se stávají první a druhý muž minulého ročníku Tour de France. Oba závodníci se strategicky pohybovali na čele pelotonu po většinu etapy. Chtěli se tak vyhnout pádu, jenže v jedné z ostrých mokrých zatáček přibližně 30 kilometrů před cílem z první pozice spadlo několik jezdců Kaťuši. Froome s Bardetem jeli kousek za nimi, a tak neměli šanci se pádu vyhnout. Naštěstí se pouze projeli po asfaltu a vyvázli s jen lehkými odřeninami. Stáhli se k nim jejich týmoví kolegové a společně se snažili vrátit do pelotonu. Nakonec se jim to povedlo, ale Froomovo kolo mu bylo malé. Musel tak znovu zastavit a svůj stroj vyměnit. I tentokrát se dokázal vrátit a za chvíli se znovu objevil na čele pelotonu.