Marcel Kittel ovládl spurt druhé etapy

nabor

Marcel Kittel i přes nevýhodnou pozici zvítězil ve druhé etapy Tour de France a připsal si tak desátou výhru na Staré dámě.

Druhá etapa odstartovala v Düsseldorfu krátce po poledni a na jezdce čekala 203 dlouhá cesta až do belgického Lutychu. O únik se nestrhla velká bitva, což bylo překvapivé, jelikož byl k mání první puntíkovaný dres. Velice rychle se odtrhli Thomas Boudat (Direct Energie), Laurent Pichon (Team Fortuneo-Oscaro), Yoann Offredo (Wanty-Groupe Gobert) a Taylor Phinney (Cannondale-Drapac). Tito jezdci také na krátkém stoupání čtvrté kategorie Côte de Grafenberg zabojovali o první vrchařské body a jako nejsilnější se zde ukázal být Taylor Phinney.

únik

Krátce po startu odstoupil Luke Durbridge (ORICA-Scott), který se nezotavil ze včerejšího pádu.

Poté již také přišla na řadu první rychlostní prémie celého závodu v Mönchengladbachu. Na ní zvítězil Boudat před Phinneym. Nejrychlejší v pelotonu byl Alexander Kristoff, který bral 11 bodů za páté místo, když porazil Colbrelliho (10 bodů), Matthewse (9 bodů), Démara (8 bodů), Petra Sagana (7 bodů) a další.

Necelých 30 kilometrů před cílem podklouzlo jednomu z jezdců Kaťuši na čele pelotonu kolo a zapříčinil tak velký pád, kde zůstal i Froome nebo Bardet. Oba se rychle vrátili do pelotonu, ale Froome nasedl na kolo, které mu bylo malé a musel ho vyměnit. I podruhé se však dokázal vrátit.

https://www.youtube.com/watch?v=Q2z85dHC-rk

Phinney mezitím nastoupil na druhé vrchařské prémii dne, zvítězil a sám pokračoval sám. Později se k němu však přidal i Offredo a společně se jim dařilo v technických pasážích získávat čas na hlavní pole. Chvíli trvalo, než se v pelotonu po pádu zorganizovala spolupráce, ale nakonec však začal náskok uprchlíků jen velmi pomalu klesat. Nakonec byli dostiženi až na hranici posledního kilometru.

Zdálo se, že nejlepší pozici bude mít André Greipel, ale v samém závěru se nechal zavřít jezdci Cofidisu a Bory. Bouhanni a Sagan se však ocitli na čele až moc brzy. Marcel Kittel byl poměrně vzadu, ale chytře využil závětří ostatních a přehnal se přes všechny. Německý rychlík se přiblížil žlutému dresu již na šest sekund, ale zatím stále vede Geraint Thomas.

[cyklostat id=“Tour-de-France“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Tour de France 2017, pořadí 2. etapy“]