Prolog v Rakousku zvládl nejlépe Gatto

Velice krátký prolog čekal na závodníky 69. ročníku závodu Kolem Rakouska. V cíli byl nejrychlejší člen stáje Astana Oscar Gatto. Druhá příčka patří jeho kolegovi Miguelu Ángelu Lópezovi. Třetí skončil William Clarke (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team).

Velice kratičký 800 metrů dlouhý výšlap v centru Grazu vedl z Karmeliterplatzu na Schloßberg. V loňském roce úvodní prolog vyhrál William Clarke, který byl i v této jízdě proti chronometru favoritem.

Dlouhodobě vedl Markus Eibegger (Team Felbermayr – Simplon Wels), který stanovil čas na 2:17,84. Sep Vanmarcke (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team) s ním prohrál pouze o 0,3 sekundy. Loňský vítěz William Clarke zlepšil čas Rakušana přibližně o dvě sekundy.

Pak už přišla na řadu Astana a její hrdina Oscar Gatto. Ten stanovil čas 2:11,90. Jak se ukázalo byl to nepřekonatelný a Ital si připsal etapové prvenství. Nedokázal jej překonat ani stájový kolega Miguel Ángel López, který se vrací do závodního tempa po zranění, které si přivodil na závodě ve Švýcarsku.

Překvapením je až 135. místo Ilnura Zakarina (Team Katusha – Alpecin), který zaostal za vítězem až o 37 vteřin. Lepší byli i oba Češi, jak 70. Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice), tak i 107. Daniel Turek (Israel Cycling Academy). Na startu je i jeden muž slovenské národnosti Marek Čanecký (Amplatz – BMC), který ukázal ještě lepší kvalitu než oba zástupci z České republiky, když skončil na 33. příčce.

[cyklostat id=“Int-sterreich-Rundfahrt-Tour-of-Austria“ etapa=“Prologue“ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Rakouska 2017, pořadí Prologu“]