Bitva o zelený dres pokračuje ve Vittelu

nabor

Marcel Kittel zůstává i po třetí etapě Tour lídrem zeleného pořadí. Sagan s Démarem se však příblížili na dostřel a dnes by rádi na pódium zamířili hned dvakrát.

4. etapa profil Tour de France 2017Z rodiště bratrů Schlecků či jednoho z nejsilnějších mužů přelomu 19. a 20. století Johna Grüna se Tour de France 2017 vydá na posledních osm lucemburských kilometrů. Na jejich konci přijde průjezd Schengenem, u něhož 14. června 1985 podepsaly Belgie, Francie, Západní Německo, Lucembursko a Nizozemí dohodu o volném pohybu osob (účinnosti nabyla o 10 let později). Poté bude Tour dlouho francouzská, protože letos domácí půdu již neopustí a příští rok začne ve Vendée.

Závěrečné kilometry - mapa 4. etapy Tour de France 2017Dojezd je naplánován do departmentu Vogézy, malebná pahorkatá krajina kolem Vittelu však sprint ještě nijak nezkomplikuje. Klíčová zatáčka přijde 1,5 kilometru od cíle. Cílová rovinka má půl kilometru a mírně stoupá. Vittel je známý léčivými prameny a stejnojmennou pramenitou vodou. Ta se tu komerčně stáčí od roku 1854. Tour sem dojíždí od roku 1968 počtvrté. Naposledy tu v roce 2009 vyhrál z úniku Nicki Sörensen. Stejně jako v předchozích třech případech tu etapa nejen skončí, ale následující den také začne.

Favoritem dnešní etapy je Marcel Kittel. Nahánět ho budou především Démare, Sagan, Greipel, Cavendish, Groenewegen a Bouhanni. Spíše v roli černých koní půjdou do finiše McLay, Kristoff, Matthews či Colbrelli.

Čtvrtá etapa Tour de France 2017 začíná ve 12:10. Nultý kilometr přijde na řadu ve 12:20 a první přenosy jej již pokryjí. Střední odhad dojezdu v 17:09. Tipněte si vítěze v soutěži na Facebooku