První vysokohorský dojezd způsobil zemětřesení ve výsledkové listině. Etapu na Fuscher Törl vyhrál Ben Hermans (Israel Cycling Academy), čímž se dostal i do čela celkové klasifikace.Čtvrtá etapa měla na pořadu pouze 103,5 kilometrů, ale svým profilem byla dosti zajímavá. Na 41,4. kilometru výstup 1. kategorie na Dientner Satter. V posledních 13,2 kilometrech čekal na jezdce výstup do téměř 2500 metrů nad mořem. Do toho všeho 3 spurtérské prémie.
Na dvacátém kilometru se vytvořila skupina jezdců: Kenny Molly, Thibault Guernalec, Laurent Pichon, Alexis Guerin, Edoardo Zardini, Johannes Schinnagel a Georg Zimmermann, která získala místy až 2 minuty náskok.
Když se přiblížil závěrečný výstup, tak se z vedoucí skupiny odpojil Zardini. Mezitím se skupina favoritů smrskla na 25 lidí, ze které nastoupil Winner Anacona. To nenechalo chladnými pětici Ben Hermans, Ben O’Connor, Alexander Vlasov, Rubén Fernandéz a Riccardo Zoidl.
Do cíle chybělo jen 5 kilometrů, tak se z čela zvedl Anacona následový O’Connorem a Hermansem. Zoidl a Vlasov zůstali pozadu. Situace vpředu se dost měnila a ustálila se přibližně 2 kilometry před cílem, kdy za čele zůstal obhájce celkového prvenství Ben Hermans následovaný členem stáje Dimension Data O’Connorem.
Přibližně 200 metrů před cílem se zvedl do pedálů Hermans a etapu vyhrál o 6 sekund před Australanem O’Connorem. Třetí nakonec skončil Wienner Anacona z Movistaru.
Hermansovi stačilo vítězství k celkovému vedení, které musí potvrdit ve dvou následujícíh etapaách v okolí Kitzbühelu.
Češi výrazně propadli. Daniel Turek z Israel Cycling Academy ztratil téměř 18 minut. Josef Černý (CCC Team) byl klasifikován na 90. místě se ztrátou 20:48.
Österreich-Rundfahrt 2019, 4. etapa
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Ben Hermans | ICA | 3:01:32 | |
2 | Ben O'Connor | TDD | + 0:00:06 | |
3 | Winner Anacona | MOV | + 0:00:09 | |
4 | Eduardo Sepúlveda | MOV | + 0:00:23 | |
5 | Stefan Bod | TDD | + 0:00:38 | |
6 | Riccardo Zoidl | CCC | + 0:01:02 | |
7 | Victor De La Parte | CCC | + 0:01:19 | |
8 | Amanuel Gebreigzabheir | TDD | + 0:01:25 | |
9 | Aleksandr Vlasov | GAZ | + 0:01:25 | |
10 | José Díaz | VBG | + 0:01:39 | |
69 | Daniel Turek | ICA | + 0:17:53 | |
90 | Josef Černý | CCC | + 0:20:48 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Georg Zimmermann | TIR | 36 | |
2 | Ben Hermans | ICA | 24 | |
3 | Thibault Guernalec | PCB | 24 | |
4 | Scott Davies | TDD | 16 | |
5 | Sebastian Schönberger | NSK | 15 | |
6 | Ben O'Connor | TDD | 12 | |
7 | Winner Anacona | MOV | 8 | |
8 | Eduardo Sepúlveda | MOV | 6 | |
9 | Dayer Quintana | NSK | 6 | |
10 | Laurent Pichon | PCB | 6 | |
11 | Matthias Krizek | RSW | 6 | |
12 | Stefan Bod | TDD | 4 | |
13 | Carlos Betancur | MOV | 4 | |
14 | Alessandro Fedeli | DMP | 4 | |
15 | Johannes Schinnagel | MPB | 4 | |
16 | Manuel Bongiorno | NSK | 4 | |
17 | Franck Bonnamour | PCB | 3 | |
18 | Daniel Turek | ICA | 3 | |
19 | Felix Engelhardt | TIR | 3 | |
20 | Mario Gamper | TIR | 3 | |
21 | Edoardo Zardini | NSK | 2 | |
22 | Andreas Graf | HAC | 2 | |
23 | Nikolay Cherkasov | GAZ | 1 | |
24 | Roberto González | NSK | 1 | |
25 | Brice Feillu | PCB | -3 | |
26 | Vadim Pronskiy | VAM | -3 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Jonas Koch | CCC | 30 | |
2 | Jannik Steimle | VBG | 20 | |
3 | Georg Zimmermann | TIR | 16 | |
4 | Ben Hermans | ICA | 15 | |
5 | Giovanni Visconti | NSK | 15 | |
6 | Carlos Barbero | MOV | 15 | |
7 | Tom Devriendt | WGG | 15 | |
8 | Pieter Vanspeybrouck | WGG | 15 | |
9 | Alessandro Fedeli | DMP | 14 | |
10 | Ben O'Connor | TDD | 12 | |
11 | Colin Stüssi | VBG | 12 | |
12 | Matthias Krizek | RSW | 10 | |
13 | Winner Anacona | MOV | 10 | |
14 | Romain Hardy | PCB | 10 | |
15 | Scott Davies | TDD | 9 | |
16 | Sebastian Schönberger | NSK | 9 | |
17 | Daniel Auer | MPB | 9 | |
18 | Mathijs Paaschens | WVA | 8 | |
19 | Eduardo Sepúlveda | MOV | 8 | |
20 | Franck Bonnamour | PCB | 8 | |
21 | Dimitri Peyskens | WVA | 8 | |
22 | Ivan Rovny | GAZ | 8 | |
23 | Stefan Bod | TDD | 7 | |
24 | Aleksandr Vlasov | GAZ | 7 | |
25 | August Jensen | ICA | 7 | |
26 | Riccardo Zoidl | CCC | 6 | |
27 | Victor De La Parte | CCC | 5 | |
28 | Romain Combaud | DMP | 5 | |
29 | Roberto González | NSK | 4 | |
30 | Amanuel Gebreigzabheir | TDD | 4 | |
31 | Enrico Gasparotto | TDD | 4 | |
32 | Thibault Guernalec | PCB | 4 | |
33 | Florian Gamper | TIR | 3 | |
34 | Felix Ritzinger | MPB | 3 | |
35 | José Díaz | VBG | 2 | |
36 | Alexis Guérin | DMP | 2 | |
37 | Tom Wirtgen | WVA | 2 | |
38 | Mario Gamper | TIR | 2 | |
39 | Andreas Graf | HAC | 2 | |
40 | Edoardo Zardini | NSK | 1 | |
41 | Manuel Bongiorno | NSK | 1 | |
42 | Felix Engelhardt | TIR | 1 | |
43 | Brice Feillu | PCB | -3 | |
44 | Vadim Pronskiy | VAM | -3 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Team Dimension Data | TDD | 46:39:39 | |
2 | CCC Team | CCC | + 0:04:40 | |
3 | Team Vorarlberg Santic | VBG | + 0:05:38 | |
4 | Movistar Team | MOV | + 0:06:39 | |
5 | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | NSK | + 0:09:03 | |
6 | Gazprom - RusVelo | GAZ | + 0:12:32 | |
7 | Wanty - Gobert Cycling Team | WGG | + 0:13:38 | |
8 | Delko - Marseille Provence | DMP | + 0:15:43 | |
9 | Team Arkéa - Samsic | PCB | + 0:21:27 | |
10 | Wibatech Merx | WIB | + 0:28:48 | |
11 | Israel Cycling Academy | ICA | + 0:32:57 | |
12 | Wallonie - Bruxelles | WVA | + 0:35:24 | |
13 | Team Felbermayr - Simplon Wels | RSW | + 0:51:12 | |
14 | Tirol KTM Cycling Team | TIR | + 0:52:17 | |
15 | Maloja - Pushbikers | MPB | + 0:57:06 | |
16 | Hrinkow Advarics Cycleang | HAC | + 1:17:42 | |
17 | Vino - Astana Motors | VAM | + 1:22:30 | |
18 | Sport.Land Niederösterreich Selle SMP - St.Rich Bikewear | CTN | + 1:54:40 |