Konec váhání. Planina krásných dívek vyšle favority do akce

nabor

Sedm vrchařských prémií, z toho tři první kategorie. Jeden z nejnáročnějších profilů, jaké lze ve Vogézách načrtnout. Náročný dojezd na Planinu krásných dívek bude navíc letos prodloužen a závodníci si tak užijí krom asfaltu i štěrk.

Etapa stvořená pro vrchaře začne zeleným vábením 29. kilometru. Premie se nalézá už ve stoupání, ale jen do tří procent. Kousek za ní začne klasifikovaná část výjezdu na „jedničku“ Le Markstein (10,8 km, 5,4 %). Na ten naváže Grand Ballon (1,3 km, 9 %). Vlivem formálního oddělení obou kopců se bude pod nejvyšším vrcholem Vogéz bojovat jen o dva vrchařské body. Po dlouhém klesání se poprvé v tomto tisíciletí Tour vrátí na Hundsruck, „Psí tah“ (5,3 km, 6,9 %, druhá kategorie). Ještě Ballon d’Alsace (11 km, 5,8 %, první kategorie) a „trojka“ Col des Croix (3,3 km, 6,1 %) poslouží úniku, pak už závod začne i pro peloton.

La Planche des Belles Filles - profil cílového stoupání 6. etapy Tour de France 2019Kombinace Col des Chevrères (3,5 km, 9,5 %) – La Planche des Belles Filles (7 km, 8,7 %) bude letos vylepšena. Chevrères sice poníží na druhou kategorii, leč povýší o bonusové vteřiny. Krásné dívky zase budou moci sledovat o kilometr utrpení více. Štěrková cesta s maximem 24 % rozdrolený peloton přivede 1140 metrů nad moře a zas o kousek výš nad Belfort. Jak vypadá krajina kolem něj? Nechme promluvit místního mistra Vicairea: „U okna roztržitý dlím a mluvit bych se skoro bál; Nač myslím? Na nic, pouze sním, a jak se krávy pasou, zřím, a jak ubíhá řeka v dál.“

Profil 6. etapa Tour de France 2019

Co básník naštěstí nezkusil, zakusí všech 176 startujících Tour de France. I když někteří cíl možná nespatří nebo spatří později, než by si přáli. Řeč může a nemusí být o Fuglsangovi či Thomasovi. Favoritem číslo jedna je Egan Bernal. Adam Yates a Thibaut Pinot by mohli být jeho hlavními vyzyvateli.

Je ovšem třeba říci, že závod vjíždí s první těžkou horskou etapou více než v minulých letech na neprobádané pole. Zítřek snadno zamává s jakýmikoli předpoklady. Jeho podvečer může nechat žlutou Alaphilippovi a převléci do ní jiného černého oře i někoho z top favoritů. V jaké pozici půjde spát Roman Kreuziger? To není o nic menším tajemstvím.

Šestá etapa Tour de France 2019 začíná ve 13:05. Očekávaný pozdní čas dojezdu (kolem 17:42) znamená, že v pět hodin ještě nemusí být lídr ani na vrcholu Chevrères.

Tipovací soutěž