nabor

Předposlední etapu závodu okolo Rakouska zvládl v hromadném spurtu nejlépe Jannik Steimle (Team Vorarlberg Santic), který ve finiši předstihl svého úhlavního soupeře v podobě Jonase Kocha (CCC Team). Ben Hermans (Israel Cycling Academy) udržel celkové vedení.

Předposlední etapa vedla z Bruck an der Großglocknerstraße do Kitzbühelu a měřila 161,9 kilometrů. Měla ve svém profilu tři vrchařské prémie. Jedničku na 56. kilometru a dvojku s trojkou hned po sobě. Vše doplněné třemi spurty o prémie.

Ještě před prvním sprintem ujelo šest jezdců: Brice Feillu (Arkea – Samsic), Tom Wirtgen (Wallonie Bruxelles), Andi Bajc (Felbermayr Simplon Wels), Yannik Achterberg (Maloja Pushbikers), Michael Podlaski (Wibatech Merx) a Mario Gamper (Tirol KTM Cycling Team).

Náskok vedoucí skupiny se vyšplhal až na 3 minuty, ale při výstupu na Gerlos se snížila na 1:40.

Skupina vydržela pohromadě na metu 27 kilometrů před cílem, kdy se odpoutala dvojice Wirtgen a Feillu. Na ostatních byla patrná únava z předchozích dní. Mezitím se z pelotonu uvolnil Visconti s Zimmermannem a Fernandézem.

Za dva kilometry došlo k těžkému pádu, do kterého se zapletl Laurens ten Dam. Cyklista stáje CCC Team musel být transportován do nemocnice vrtulníkem.

Obě přední skupiny se sjely, ale náskok před pelotonem byl pouze 30 sekund. Nakonec byly pohlceny těsně před cílovým městem.

Kolem RakouskaPo nebezpečné pravotočivé zatáčce se ocitl na špici Jannik Steimle, který předvedl přibližně 250metrový spurt, během kterého před sebe nikoho nepustil. Jonas Koch na něj dotíral bezúspěšně.

Na čele k žádným změnám nedošlo a pokud se zítra nestane něco nepředvídatelného, tak by Ben Hermans měl svůj titul z loňska obhájit. Je před ním výzva v podobě výstupu na Kitzbüheler Horn, kde je průměrný sklon 12,3 %, ale místy dosahuje až 23 %.

Nejlepší z Čechů dnes byl Josef Černý (CCC Team), který dospurtoval na 12. příčce. Daniel Turek (Israel Cycling Academy) projel cílovou páskou ukryt v balíku na 47. příčce.

Österreich-Rundfahrt 2019, 5. etapa

|
|
|
|
|
P.Jméno TýmČas/Body
1Jannik SteimledeuVBG4:04:09
2Jonas KochdeuCCC+ 0:00:00
3Patrick GamperautTIR+ 0:00:00
4August JensennorICA+ 0:00:00
5Dayer QuintanacolNSK+ 0:00:00
6Laurent PichonfraPCB+ 0:00:00
7Matthias KrizekautRSW+ 0:00:00
8Johannes SchinnageldeuMPB+ 0:00:00
9Colin StüssicheVBG+ 0:00:00
10Eliot LietaerbelWVA+ 0:00:00
12Josef ČernýczeCCC+ 0:00:00
47Daniel TurekczeICA+ 0:00:00
P.Jméno TýmČas/Body
1Jannik SteimledeuVBG4:04:09
2Jonas KochdeuCCC+ 0:00:00
3Patrick GamperautTIR+ 0:00:00
4August JensennorICA+ 0:00:00
5Dayer QuintanacolNSK+ 0:00:00
6Laurent PichonfraPCB+ 0:00:00
7Matthias KrizekautRSW+ 0:00:00
8Johannes SchinnageldeuMPB+ 0:00:00
9Colin StüssicheVBG+ 0:00:00
10Eliot LietaerbelWVA+ 0:00:00
11Tom-Jelte SlagternldTDD+ 0:00:00
12Josef ČernýczeCCC+ 0:00:00
13Rubén FernándezespMOV+ 0:00:00
14Stefan BodzafTDD+ 0:00:00
15Vadim PronskiykazVAM+ 0:00:00
16Timon LodererdeuHAC+ 0:00:00
17Tom DevriendtbelWGG+ 0:00:00
18Georg ZimmermanndeuTIR+ 0:00:00
19Eduardo SepúlvedaargMOV+ 0:00:00
20Marco MinnaardnldWGG+ 0:00:00
21Lucas De RossifraDMP+ 0:00:00
22Victor De La ParteespCCC+ 0:00:00
23Bart De ClercqbelWGG+ 0:00:00
24Ben O'ConnorausTDD+ 0:00:00
25Delio FernándezespDMP+ 0:00:00
26Aleksey RybalkinrusGAZ+ 0:00:00
27Connor SwiftgbrPCB+ 0:00:00
28Aleksandr VlasovrusGAZ+ 0:00:00
29Stefan RabitschautRSW+ 0:00:00
30Riccardo ZoidlautCCC+ 0:00:00
31Hans-Jörg LeopoldautMPB+ 0:00:00
32Nikolay CherkasovrusGAZ+ 0:00:00
33Winner AnaconacolMOV+ 0:00:00
34Łukasz OwsianpolCCC+ 0:00:00
35Michal PodlaskipolWIB+ 0:00:00
36Anatolii BudiakukrWIB+ 0:00:00
37Paweł CieślikpolWIB+ 0:00:00
38Javier MorenoespDMP+ 0:00:00
39Ben HermansbelICA+ 0:00:00
40Vladislav KulikovrusGAZ+ 0:00:00
41José DiazespVBG+ 0:00:00
42Thomas DegandbelWGG+ 0:00:00
43Rafael VallsespMOV+ 0:00:00
44Gordian BanzercheVBG+ 0:00:00
45Franck BonnamourfraPCB+ 0:00:00
46Matvey NikitinkazVAM+ 0:00:00
47Daniel TurekczeICA+ 0:00:00
48Omar El GouziitaTIR+ 0:00:00
49Thibault GuernalecfraPCB+ 0:00:00
50Jonas RappdeuHAC+ 0:00:00
51Daniel GeismayrautVBG+ 0:00:00
52Kenny MollybelWVA+ 0:00:00
53Edoardo ZardiniitaNSK+ 0:00:00
54Amanuel GebreigzabheireriTDD+ 0:00:00
55Romain CombaudfraDMP+ 0:00:00
56Nicholas DlaminizafTDD+ 0:00:00
57Dimitri PeyskensbelWVA+ 0:00:00
58Enrico GasparottoitaTDD+ 0:00:00
59Evgeny ShalunovrusGAZ+ 0:00:00
60Benjamin BrkicautRSW+ 0:00:00
61Ivan RovnyrusGAZ+ 0:00:00
62Carlos BetancurcolMOV+ 0:00:00
63Patrick SchellingcheVBG+ 0:00:00
64Mario GamperautTIR+ 0:00:00
65Andi BajcsvnRSW+ 0:00:00
66Brice FeillufraPCB+ 0:00:00
67Romain HardyfraPCB+ 0:00:00
68Scott DaviesgbrTDD+ 0:02:41
69Alessandro FedeliitaDMP+ 0:00:00
70Daniel AuerautMPB+ 0:04:49
71Alexandr OvsyannikovkazVAM+ 0:04:49
72Manuel BongiornoitaNSK+ 0:04:55
73Sebastian SchönbergerautNSK+ 0:00:00
74Marvin HammerschmidautCTN+ 0:07:13
75Luka PajeksvnCTN+ 0:07:13
76Daniel EichingerautHAC+ 0:07:13
77Stefan KolbautMPB+ 0:07:13
78Felix RitzingerautMPB+ 0:07:13
79Felix EngelhardtdeuTIR+ 0:07:13
80Roberto GonzálezpanNSK+ 0:07:13
81Grzegorz StępniakpolWIB+ 0:07:13
82Igor BoevrusGAZ+ 0:07:13
83Yannik AchterbergdeuMPB+ 0:07:13
84Guy SagivisrICA+ 0:07:13
85Daniel LehnerautRSW+ 0:07:13
86Lukas SchlemmerautMPB+ 0:07:13
87Marek RutkiewiczpolWIB+ 0:07:13
88Jaime CastrilloespMOV+ 0:07:13
89Zak DempsterausICA+ 0:07:13
90Lukas MalgaydeuHAC+ 0:07:13
91Dominik HrinkowautHAC+ 0:07:13
92Andreas GrafautHAC+ 0:07:13
93Samuele RiviitaTIR+ 0:07:13
94Pieter VanspeybrouckbelWGG+ 0:07:13
95Awet AndemeskeleriICA+ 0:07:13
96Will BartausaCCC+ 0:07:13
97Alexis GuérinfraDMP+ 0:07:13
98Tom WirtgenluxWVA+ 0:08:03
99Florian GamperautTIR+ 0:11:09
100Thomas UmhallerautCTN+ 0:11:09
101Etienne EmpelnldNSK+ 0:12:49
102Lukas SpenglercheWVA+ 0:12:49
103Alexandr SemenovkazVAM+ 0:12:49
104Mathijs PaaschensnldWVA+ 0:12:49
105Andreas HoferautHAC+ 0:12:49
106Raphael HammerschmidautCTN+ 0:12:49
107Carlos BarberoespMOV+ 0:00:00
108Giovanni ViscontiitaNSK+ 0:00:00
DNFLaurens DamnldCCC
DNFStefan MastallerautCTN
DNFStepan AstafyevkazVAM
P.Jméno TýmČas/Body
1Ben HermansbelICA19:36:32
2Ben O'ConnorausTDD+ 0:00:08
3Winner AnaconacolMOV+ 0:00:13
4Eduardo SepúlvedaargMOV+ 0:00:34
5Stefan BodzafTDD+ 0:00:47
6Riccardo ZoidlautCCC+ 0:01:10
7Victor De La ParteespCCC+ 0:01:33
8Amanuel GebreigzabheireriTDD+ 0:01:35
9Aleksandr VlasovrusGAZ+ 0:01:40
10José DiazespVBG+ 0:01:56
11Patrick SchellingcheVBG+ 0:02:11
12Jonas RappdeuHAC+ 0:02:54
13Dayer QuintanacolNSK+ 0:02:59
14Eliot LietaerbelWVA+ 0:02:59
15Anatolii BudiakukrWIB+ 0:03:05
16Delio FernándezespDMP+ 0:03:26
17Aleksey RybalkinrusGAZ+ 0:03:33
18Thomas DegandbelWGG+ 0:03:41
19Giovanni ViscontiitaNSK+ 0:03:54
20Colin StüssicheVBG+ 0:04:12
21Edoardo ZardiniitaNSK+ 0:04:31
22Łukasz OwsianpolCCC+ 0:04:38
23Brice FeillufraPCB+ 0:05:01
24Daniel GeismayrautVBG+ 0:05:06
25Franck BonnamourfraPCB+ 0:05:29
26Javier MorenoespDMP+ 0:05:41
27Bart De ClercqbelWGG+ 0:05:56
28Sebastian SchönbergerautNSK+ 0:06:41
29Marco MinnaardnldWGG+ 0:06:48
30Stefan RabitschautRSW+ 0:08:04
31Rubén FernándezespMOV+ 0:08:21
32Romain CombaudfraDMP+ 0:09:21
33Carlos BetancurcolMOV+ 0:09:40
34Hans-Jörg LeopoldautMPB+ 0:09:45
35Lucas De RossifraDMP+ 0:09:47
36Rafael VallsespMOV+ 0:09:53
37Nikolay CherkasovrusGAZ+ 0:09:56
38Vadim PronskiykazVAM+ 0:13:09
39Dimitri PeyskensbelWVA+ 0:13:10
40Gordian BanzercheVBG+ 0:13:39
41Omar El GouziitaTIR+ 0:14:16
42Ivan RovnyrusGAZ+ 0:14:22
43Connor SwiftgbrPCB+ 0:14:31
44Marek RutkiewiczpolWIB+ 0:15:41
45Tom-Jelte SlagternldTDD+ 0:15:48
46Laurent PichonfraPCB+ 0:16:54
47Alessandro FedeliitaDMP+ 0:16:58
48Awet AndemeskeleriICA+ 0:17:07
49Benjamin BrkicautRSW+ 0:17:13
50Michal PodlaskipolWIB+ 0:19:59
51Jonas KochdeuCCC+ 0:20:38
52Johannes SchinnageldeuMPB+ 0:21:25
53Georg ZimmermanndeuTIR+ 0:22:11
54Enrico GasparottoitaTDD+ 0:23:23
55Paweł CieślikpolWIB+ 0:24:04
56August JensennorICA+ 0:25:37
57Daniel TurekczeICA+ 0:25:41
58Nicholas DlaminizafTDD+ 0:25:58
59Patrick GamperautTIR+ 0:27:35
60Matthias KrizekautRSW+ 0:28:22
61Carlos BarberoespMOV+ 0:32:27
62Andi BajcsvnRSW+ 0:32:30
63Vladislav KulikovrusGAZ+ 0:32:36
64Alexis GuérinfraDMP+ 0:32:45
65Tom DevriendtbelWGG+ 0:32:54
66Josef ČernýczeCCC+ 0:34:31
67Tom WirtgenluxWVA+ 0:35:06
68Pieter VanspeybrouckbelWGG+ 0:35:36
69Romain HardyfraPCB+ 0:36:51
70Jannik SteimledeuVBG+ 0:37:39
71Scott DaviesgbrTDD+ 0:37:42
72Samuele RiviitaTIR+ 0:37:46
73Mario GamperautTIR+ 0:37:52
74Alexandr OvsyannikovkazVAM+ 0:38:22
75Evgeny ShalunovrusGAZ+ 0:38:41
76Kenny MollybelWVA+ 0:39:03
77Thibault GuernalecfraPCB+ 0:39:16
78Yannik AchterbergdeuMPB+ 0:40:00
79Manuel BongiornoitaNSK+ 0:40:14
80Matvey NikitinkazVAM+ 0:40:21
81Marvin HammerschmidautCTN+ 0:41:24
82Timon LodererdeuHAC+ 0:42:14
83Lukas SchlemmerautMPB+ 0:42:32
84Zak DempsterausICA+ 0:44:22
85Daniel AuerautMPB+ 0:44:26
86Felix EngelhardtdeuTIR+ 0:44:43
87Roberto GonzálezpanNSK+ 0:46:17
88Mathijs PaaschensnldWVA+ 0:47:18
89Will BartausaCCC+ 0:48:27
90Dominik HrinkowautHAC+ 0:48:45
91Raphael HammerschmidautCTN+ 0:48:59
92Guy SagivisrICA+ 0:50:03
93Grzegorz StępniakpolWIB+ 0:50:59
94Florian GamperautTIR+ 0:51:22
95Daniel EichingerautHAC+ 0:51:29
96Stefan KolbautMPB+ 0:51:47
97Igor BoevrusGAZ+ 0:52:20
98Etienne EmpelnldNSK+ 0:53:42
99Andreas GrafautHAC+ 0:55:00
100Jaime CastrilloespMOV+ 0:56:31
101Daniel LehnerautRSW+ 0:56:59
102Lukas SpenglercheWVA+ 0:57:09
103Felix RitzingerautMPB+ 1:00:02
104Thomas UmhallerautCTN+ 1:00:07
105Lukas MalgaydeuHAC+ 1:00:25
106Luka PajeksvnCTN+ 1:04:16
107Andreas HoferautHAC+ 1:09:25
108Alexandr SemenovkazVAM+ 1:23:43
P.Jméno TýmČas/Body
1Team Dimension DatazafTDD58:52:06
2CCC TeampolCCC+ 0:04:40
3Team Vorarlberg SanticautVBG+ 0:05:38
4Movistar TeamespMOV+ 0:06:39
5Gazprom-RusVelorusGAZ+ 0:12:32
6Wanty-Gobert Cycling TeambelWGG+ 0:13:38
7Neri Sottoli-Selle Italia-KTMitaNSK+ 0:13:58
8Delko-Marseille ProvencefraDMP+ 0:15:43
9Team Arkéa-SamsicfraPCB+ 0:21:27
10Wibatech MerxpolWIB+ 0:28:48
11Israel Cycling AcademyisrICA+ 0:32:57
12Wallonie-BruxellesbelWVA+ 0:35:24
13Team Felbermayr-Simplon WelsautRSW+ 0:51:12
14Tirol KTM Cycling TeamautTIR+ 0:52:17
15Maloja-PushbikersautMPB+ 1:01:55
16Hrinkow Advarics CycleangautHAC+ 1:24:55
17Vino-Astana MotorskazVAM+ 1:27:19
18Sport.Land Niederösterreich Selle SMP-St.Rich BikewearautCTN+ 2:20:15

© 2019, PhotoCredit: EXPA/ JFK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.