nabor

První hory zanechaly vlaky neporušené a za tratí v Chalon-sur-Saône tedy na široké cílové rovince očekávejme lítý souboj. Do něj vjedou sebevědomí Sagan a Viviani, zatímco Dylan Groenewegen zkusí najít své pravé já, jež jako by zůstalo zapomenuto v Bruselu.

230 kilometrů dnes dostane cyklisty zpod Planiny krásných dívek až na jih Burgundska. Únik se patrně ustálí hned v prvním průjezdném městě Héricourt, domově šampióna na Tour zakázané disciplíny – jízdy za motocyklem – Jean-Jacquesa Lamboley. Dál se pojede k jihozápadu na „čtyřku“ Col de Ferrière (2,7 km, 4,6 %). Za Ornans přijde ještě jedna třetí (4,3 km, 4,7 %) a čtvrtá (3,5 km, 5,7 %) kategorie. Jak by ale jistě řekl realista Gustave Courbet, který se tu před 200 lety narodil, takové kopce nemohou vyvést spurtery z klidu v etapě, která na posledních 100 kilometrech nabízí mírně negativní převýšení.

Mapa dojezdu 7. etapy Tour de France 2019 (Chalon-sur-Saône)Peloton totiž opustí svahy pohoří Jura a zamíří do rozlehlých úrodných rovin departementu Saône-et-Loire. Také vítr povane proti uprchlíkům. Přesto se asi Matthews i Viviani pošetří na závěr a nepokusí se na spurterské prémii 33,5 kilometrů před cílem maximálně zabodovat. Finišovat se bude u Saôny, kterou spatříme 7,5 km od cíle. Klíčová bude dvojice zúžení silnice, zejména to na metě 1,6 kilometrů po průjezdu pod železnicí. Cílová rovina bude jinak dostatečně prostorná a jen lehoulince klesavá.

Profil 7. etapa Tour de France 2019Nejvyšší absolutní rychlostí by nadále měli disponovat Groenewegen a Viviani. Více než třetí bronz bude chtít Caleb Ewan a s předpoklady zabojuje Peter Sagan – tento typ dojezdu mu proti specialistům nedává žádnou výhodu.

Za velkou čtyřkou zůstávají Kristoff, Nizzolo, Matthews, Trentin i Colbrelli. Do lepší kondice by se měli zvolna probírat Greipel či Laporte. Kaťuša, jež zatím na Tour působí vcelku věrně jako tým v rozpadu, by tentokrát svůj papírově silný leadout mohla využít pro Marca Hallera.

Sedmá etapa Tour de France začíná v 11:20 a dojíždět by měla v 17:03. Tempo však patrně bude o trochu pomalejší a proto s přenosem můžete strávit kolem šesti hodin.

Tipovací soutěž

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.