Bojovník a smolař 6. etapy: Wellens vs. Alaphilippe

nabor

Největším bojovníkem etapy byl dnes podle organizátorů Tim Wellens. Smolaře jsme určili my a vybrali jsme Juliana Alaphilippa, který o šest sekund neudržel žlutý dres.

Bojovník etapy: Tim Wellens

Není to poprvé, co si Tim Wellens naskočil do denního úniku. Je to pochopitelné, vede vrchařskou soutěž a dnes chtěl vedení za každou cenu udržet.

Začal výborně vyhrál první prémii. Na stoupáních nižších kategorií vybíral body jeho týmový kolega Thomas De Gendt, aby Wellens zbytečně neplýtval silami a zároveň je náhodou nevyhrál některý z jeho konkurentů.

Wellens vyhrál i druhou prémii první kategorie, ale jen velice těsně před Giuliem Cicconem. Právě tento Ital ho překonal na třetím velkém stoupání dne. Wellens zde bral body až za třetí místo, když byl před ním ještě Dylan Teuns.

Zbývalo již jen cílové stoupání, ale Wellensovi chyběly síly. Přece jenom byl v úniku i včera a také ve třetí etapě, a tak nestačil tempu Teunse a Cicconeho. Přesto mu jeho bojovný výkon přinesl alespoň toto ocenění.

Smolař etapy: Julian Alaphilippe

Julian Alaphilippe přijel na Tour s výbornou formou. Proto se spekulovalo, zda dnes žlutý trikot udrží. Počítalo se spíše s tím, že dnešní etapa na něj bude až příliš těžká a vedení již převezme některý z celkových favoritů.

Alaphilippe však překvapoval. V pelotonu překonal všechna stoupání dne a na La Planche des Belles Filles jel dlouho na čelních pozicích. V závěru dokonce sám nastoupil, protože musel limitovat ztrátu na Giulia Cicconeho. Člena úniku, který byl již v cíli a před startem etapy ztrácel jen jednu minutu a třiačtyřicet sekund. Navíc pobral osmisekundový bonus za první místo na předposledním stoupání dne.

Alaphilippe jel výborně a kromě Thomase a Pinota dnes porazil všechny favority na celkové pořadí. Dres ale nakonec neuhájil. Scházelo mu pouhých šest sekund.