TOP 10 spurtéři na Giru – Jean-Pierre Drucker

nabor

První Grand Tour sezóny je za dveřmi a i letos se na naší stránce můžete těšit na výčet favoritů pro celkové pořadí a také jezdců, kteří budou bojovat v hromadných dojezdech. Spurtéři budou vycházet vždy v 10:00 a celkoví favorité v 17:00. Druhým spurterem, kterého si představíme je Jean-Pierre Drucker.

Patrně nejrychlejší muž v týmu BMC se poprvé představí na Giru. Drucker má šanci uspět ve zvlněnějších etapách. Není úplně klasickým spurterem, ale rychlost určitě má, což v minulosti už několikrát ukázal.

Jednatřicetiletý závodník z Lucemburska v úvodu své kariéry jezdil dobře, ale výhry se mu vyhýbaly. Mezi profíky vstoupil už v roce 2007 v barvách týmu Fidea Cycling Team. Zde zůstal i pro sezónu 2008, ale ani v jednom roce nezaznamenal výraznější úspěch. Následovala další dvouletá etapa, tentokrát v týmu Differdange.

V barvách tohoto týmu už se začal prosazovat do nejlepších desítek a to i na závodech vyšších kategorií. V sezóně 2010 pak vyhrál prolog na Fléche du Sud (etapový závod v Lucembursku).

Zlepšené výkony mu vynesly angažmá v týmu Wanty-Groupe Gobert, kde vydržel až do sezóny 2014. Hned v prvním roce angažmá (2011) se dokázal na Enecu probojovat na 4. místo v jedné z etap.

V dalším roce už dojížděl pravidelně v Top 10 a nejlepším výsledkem se stalo 2. místo na klasice GP Stad Zottegem, kde ho porazil pouze Matthias Brändle (dnes Trek-Segafredo).

V sezóně 2013 už sbíral pódiová umístění jako na běžícím pásu, ale znovu se mu vyhnula výhra. Nejblíže jí byl na Tour de´l Éurometropole, kde v jedné z etap finišoval jako druhý, hned za Johnem Degenkolbem. V této sezóně se také poprvé postavil na start belgických klasik a to od E3, přes Gent-Wevelgem, Kolem Flander až po Lutych-Bastogne-Lutych.

Na nejvyšší metu nedosáhl ani v roce 2014, ač tomu měl jasně nejblíže a podával nejlepší výsledky. 4. místo na Dwars door Vlaanderen, 2. místo v etapě Kolem Norska, 2. místo v prologu a následně i celkově na domácím závodě Škoda-Tour of Luxembourg nebo 6. místo na Paříž-Tours. To je jen stručný výčet Top 10 umístění ze sezóny 2014. To Druckerovi vyneslo postup o další úroveň. Opustil tým Wanty a svoji kariéru spojil s týmem BMC.

Po další sérii Top 10 umístění konečně zlomil smůlu, když na začátku srpna nenašel konkurenci při Prudential RideLondon and Surrey Classic. Čekala ho také první Grand Tour kariéry – Vuelta. Zde s týmem vyhrál hned úvodní týmovou časovku. Individuálně byl nejlepší 3. v poslední etapě v Madridu.

Rok 2016 přinesl další úspěchy. Drucker byl členem vítězné týmové časovky na Tirrenu. Sám pak vyhrál prolog na domácím závodě Škoda-Tour of Luxembourg. Ten největší trumf si nechal znovu na Vueltu. Zde v 16. etapě ovládl hromadný dojezd a zaznamenal největší úspěch své kariéry.

Loni byl znovu členem vítězného týmu v časovce na Tirrenu. Ještě před Tirrenem dokázal vybojovat 4. místo celkově na Dubai Tour. Stejné místu mu patřilo na klasice Eschborn-Frankfurt. Znovu zvítězil v etapě na domácím závodě Škoda-Tour of Luxembourg a k celkovému prvenství zde pomohl Gregu Van Avermaetovi. Na Tour de Wallonie vyhrál Drucker dojezd 4. etapy. Zároveň byl i členem klasikářsého týmu, který dovezl k triumfům Grega Van Avermaeta.

Letošní sezónu zahájil v Dubaji (8. celkově). Střihl si Paříž-Nice, kde byl 8. ve druhé etapě a poté byl znovu nedílnou součástí týmu BMC na severských klasikách. Od Roubaix nezávodí a v plánu žádný závod až do Gira nemá. V Itálii se představí poprvé a bude chtít zanechat nějakou stopu, stejně tak jako bude k ruce lídrům Rocheovi a Dennisovi.

Včera byly zveřejněny předběžné nominace týmů na Giro. Stáj Lotto Soudal náš redakční  pondělní tip neakceptovala a Moreno Hofland na soupisce není.

Seriál TOP 10 favorité Giro 2018

  • V 10:00 vydáváme naše tipy na spurtéry
  • V 17:00 vydáváme naše tipy na favority celkového pořadí
Datum zveřejnění Spurteři - 10:00 Favorité - 17:00
23.4.2018 Moreno Hofland Louis Meintjes
24.4.2018 Jean-Pierre Drucker Fabio Aru
25.4.2018 Kristian Sbaragli George Bennett
26.4.2018 Andrea Guardini Domenico Pozzovivo
27.4.2018 Jakub Mareczko Esteban Cháves
28.4.2018 Danny van Poppel Simon Yates
29.4.2018 Sacha Modolo Miguel Ángel López
30.4.2018 Niccolo Bonifazio Thibaut Pinot
1.5.2018 Sam Bennett Chris Froome
2.5.2018 Elia Viviani Tom Dumoulin