Jean-Pierre Drucker ovládl v Lucembursku první etapu a celkově jde do vedení

Jean-Pierre Drucker (BMC Racing Team) porazil v hromadném dojezdu druhého Timothy Duponta (Veranda’s Willems Crelan) a třetího Aksela Nommely (Leopard Pro Cycling). Díky bonusovým vteřinám se dostal do celkového vedení.

První etapa závodu Kolem Lucemburska vedla z hlavního města Lucemburku do Bascharage a měřila 172 kilometrů. Na své trati měla dvě stoupání třetí kategorie a tři spurty.

Již na 15. kilometru unikl Tom Wirtgen (Leopard Pro Cycling), jehož se drželi ještě dva kolegové – Fabien Doubey (Wanty – Groupe Gobert)  a Raphael Freienstein (Team Lotto – Kern Haus).

Ve vedoucí skupině diktoval tempo především Holanďan Wirtgen, který dokázal vyhrát na obou horských prémiích. V pelotonu držela otěže stáj vedoucího muže Damiena Gaudina Armee de Terre. I tak uprchlíkům nechal 6 minut. Od 70. kilometru začal zrychlovat. Ve vedoucí skupině to odnesl Wirtgen. Nakonec byl únik polapen krátce poté, co balík překročil metu 33 kilometrů před cílem.

Šlo se tedy do hromadného spurtu. Nejrychlejší nohy ukázal Jean-Pierre Drucker, který ve včerejším prologu skončil na výborném 3. místě. Díky připsaným bonusovým 10 vteřinám se vyhoupl do čela celkového pořadí. Druhý v etapě dojel Timothy Dupont, třetí pak byl klasifikován Aksel Nommela.

V celkové klasifikaci zaostává Damien Gaudin o 6 vteřin Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) o vteřin sedm. Ještě o jednu více má borec z dnešního úniku Raphael Freienstein.

[cyklostat id=“Skoda-Tour-de-Luxembourg“ etapa=“1″ rok=“2017″ nadpis=“Skoda-Tour de Luxembourg 2017, pořadí 1. etapy“]