V hromadném spurtu 4. etapy těsně zvítězil Jean-Pierre Drucker z BMC

nabor

Předposlední a zatím profilově nejsnazší etapa závodu Kolem Valonska skončila dle očekávání hromadným spurtem. Nejlépe si v něm počínal 30letý Lucemburčan, který tak přidal druhé vítězství pro tým BMC v řadě. Na druhém místě dojel Brit Adam Blythe (Aqua-Blue Sport) a třetí Jonas Van Genechten (Cofidis). V celkovém pořadí nedošlo k žádným změnám, ve žlutém dresu zůstává Dylan Teuns z BMC.

Start v Bruselu, 164 (opět převážně deštivých) kilometrů, 3 sprinterské a jen 2 horské prémie. To byla hlavní fakta charakterizující 4. zvlněnou etapu „Tour de Wallonie“. Na únik dne se tentokrát dlouho nečekalo. Hned v prvních kilometrech se na čele osamostatnila pětice jezdců z řad kontinentálních týmů.

A opět u toho nechyběl Litevec Evaldas Siskevicius (Delko Marseille-Provence KTM), který stejně jako včera posbíral body na všech sprinterských prémiích a pojistil si tak s předstihem vítězství v této disciplíně. Zhruba po hodině jízdy si pětice uprchlíků vypracovala více než pětiminutový náskok. Více už ale peloton nepovolil a začal postupně její odstup snižovat.

20 kilometrů před cílem zůstala vpředu už jen trojice jezdců s náskokem 40 vteřin na peloton. Když byli i oni díky aktivitě týmu AG2R pracujícího pro Samuela Dumoulina za dalších 10 km pohlceni, vše směřovalo k hromadnému spurtu. Nic na tom nezměnil ani pokus o nástup 4 jezdců na konci posledního kopce a při sjezdu do cílového městečka Profondeville.

Na posledních dvou kilometrech byly na čele vidět hlavně sprinterské vláčky týmů Lotto Soudal, Cofidis a LottoNL-Jumbo. V samotném závěru se ale všechny tři stáje z čela vytratily a tak se po 24 hodinách od vítězství Dylana Teunse opět radoval tým BMC, když tentokrát všechny předčil Jean-Pierre Drucker.

Tour de Wallonie, D. Teuns ve žlutém

V celkovém pořadí drží Dylan Teuns více než půlminutový náskok na druhého Toshe Van Der Sandeho (Lotto Soudal), o dalších 7 sekund zpět je Francouz Benjamin Thomas (Armee de Terre). O majiteli žlutého dresu se rozhodne zítra, kdy je na pořadu závěrečná 5. etapa v klasickém ardenském duchu – s trojnásobným výjezdem na Mur de Thuin.

 

Pořadí 4. etapy Kolem Valonska 2017

# Rider Name (Country) Team Result
1 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 3:43:26
2 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
3 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis, Solutions Credits
4 Juan Jose Lobato (Spa) Team LottoNl-Jumbo
5 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
6 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
7 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
8 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
9 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
10 Justin Jules (Fra) WB Veranclassic Aqua Protect

 

Celkové průběžné pořadí Kolem Valonska 2017

# Rider Name (Country) Team Result
1 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 17:06:41
2 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:00:32
3 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre 0:00:39
4 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:00:42
5 Pim Ligthart (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:44
6 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport 0:00:48
7 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:50
8 Maxime Vantomme (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
9 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:52
10 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha – Alpecin 0:00:54