Ohlédnutí za sezónou 2017 týmu Dimension Data

nabor

Dnes se zaměříme na jedinou africkou stáj v profesionálním pelotonu – Dimension Data. Jihoafrická stáj za sebou nemá tu nejpovedenější sezónu, ale rozhodně v ní najdeme několik pozitivních momentů a vítězství.

Koupit dres Dimension Data

Tým se nejprve radoval na jihoafrickém šampionátu, kde přišlo „povinné“ vítězství Reinardta Janse van Rensburga. Na další výhru nečekali dlouho. Mark Cavendish za sebou nechal v hromadném dojezdu první etapy Abu Dhabi Tour jak Andrého Greipela, tak Niccola Bonifazia a oslavil výhru. K tomu přidal třetí místo o den později, druhé místo ve čtvrté etapě a celkově ovládl bodovací soutěž. Zdálo se tak, že Cavendish má před sebou další dobrou sezónu. Ovšem po Abu Dhabi Tour objel britský rychlík pouze Tirreno-Adriarico a Milán-Sanremo, a velmi neúspěšně. Následně mu totiž byla zjištěna mononukleóza, která ho vyřadila ze hry až do poloviny června.

Na přelomu března ovládl Ryan Gibbons celkové pořadí Tour de Langkawi. Gibbons zde navázal na vítězství svého týmového kolegy Reinardta Janse van Rensburga z minulého roku.

Serge Pauwels Dimension Data
Serge Pauwels vítězí v poslední etapě Tour of Yorkshire před svým týmovým kolegou Omarem Frailem

Po dalším slabším období zvedl náladu týmu Serge Pauwels. Belgičan zvítězil v celkovém pořadí závodu Tour of Yorkshire poté, co vyhrál poslední etapu.

V květnu přišlo na řadu Giro. Tým nepřijel s žádným jezdcem pro celkové pořadí, ale spoléhal na dílčí úspěchy v podobě etap. Po excelentním výkonu se podařilo vyhrát Omaru Frailemu jedenáctou etapu. Fraile nejprve zkusil odjet společně s Mikelem Landou. Toho setřásl a jel dlouhé kilometry osamoceně. Zanedlouho ho však dojel zbytek úniku. Španěl se však nevzdával, ve skupině se udržel a následně vyhrál spurt o etapu. Další úspěchy již tým na italské půdě nepřidal.

Následovalo období Edvalda Boassona Hagena. Ten nejprve vyhrál norské etapové závody Kolem Norska a Tour des Fjords. Na následné Tour de France měl pomáhat Marku Cavendishovi v hromadných dojezdech a sám měl dostat několikrát volnou ruku. Po kolizi Cavendishe se Saganem ve čtvrté etapě, ve které si Cavendish zlomil lopatku, se stal Hagen hlavním lídrem týmu. Několikrát sahal po vítězství a v sedmé etapě mu byl opravdu blízko, když ani cílová fotografie nedokázala určit, zda byl v cíli dříve on nebo Marcel Kittel. Speciální kamera umístěná na cílové čáře však nakonec přiřkla výhru Kittelovi. NEdvald Boasson Hagenor si tak musel na svůj okamžik počkat až do devatenácté etapy. Zde s dostal do úniku dne a ačkoli zde byl zřejmě nejrychlejší, na spurt nehodlal spoléhat. Chytře využil kruhového objezdu, na který najel druhou stranou než zbytek úniku. To mu dalo malý náskok, který do cíle již jen navyšoval a mohl se tak radovat z výhry.

Zbytek sezóny byl pro tým již jen trápení. Po Tour získal jedinou výhru Youcef Reguigui, který ovládl alžírský šampionát.

Hodnocení sezóny – 2/10

Tým zásadně poznamenala ztráta jejich hlavní hvězdy Marka Cavendishe po většinu sezóny. Ten nejprve chyběl v úvodu sezóny poté, co prodělal mononukleózu. Následně se vrátil a pokusil se o úspěch na Tour de France, ač po tréninkovém výpadku postrádal formu. Zde se však zranil po kolizi s Petrem Saganem. Tým jinak držel nad vodou Edvald Boasson Hagen. Kromě jedné etapy na Giru a Tour se však týmu nepodařilo získat opravdu velké vítězství.

Líbí se vám dresy Dimension Data?

Kompletní nabídka Dimension Data v našem eshopu.

HLASOVÁNÍ - cyklista roku 2017

Připravili jsme si pro naše čtenáře anketu – cyklista roku 2017. Je to jen ve vašich rukou! Rozhodněte o nejlepším jezdci, týmu a také v dalších několika kategoriích. Jeden vylosovaný hlasující vyhraje kšiltovku Tour de France v hodnotě 599 Kč.

Hlasovat a vyhrát =>

Plán dalších ohlédnutí

Datum Týmy Ohlédnutí Eshop
9.11.2017 AG2R článek do eshopu pro dres
12.11.2017 Astana článek do eshopu pro dres
15.11.2017 Bahrain-Merida článek do eshopu pro dres
18.11.2017 BMC článek do eshopu pro dres
21.11.2017 Bora-hansgrohe článek do eshopu pro dres
24.11.2017 Cannondale-Drapac článek do eshopu pro dres
27.11.2017 Dimension Data článek do eshopu pro dres
30.11.2017 FDJ článek do eshopu pro dres
3.12.2017 Katusha-Alpecin článek do eshopu pro dres
5.12.2017 Lotto Soudal článek do eshopu pro dres
7.12.2017 LottoNL-Jumbo článek do eshopu pro dres
9.12.2017 Movistar článek do eshopu pro dres
11.12.2017 ORICA-Scott článek do eshopu pro dres
13.12.2017 Quick-Step Floors článek do eshopu pro dres
15.12.2017 Sky článek do eshopu pro dres
17.12.2017 Sunweb článek do eshopu pro dres
19.12.2017 Trek-Segafredo článek do eshopu pro dres
21.12.2017 UAE Team Emirates článek do eshopu pro dres