Vítězem devatenácté etapy se stal Edvald Boasson Hagen

nabor

Devatenáctou etapu Tour de France vyhrál Edvald Boasson Hagen z úniku. Celkové pořadí se nezměnilo.

Na začátku dne se vytvořil únik ve složení: Jan Bakelants (AG2R-La Mondiale), Daniele Bennati (Movistar), Bauke Mollema (Trek-Segafredo), Ben Swift (UAE), Rudy Molard (FDJ), Michael Albasini a Jens Keukeleire (Orica), Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), Gianluca Brambilla (Quick Step), Robert Kiserlovski (Katusha), Thomas De Gendt a Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Nikias Arndt (Sunweb), Julien Simon (Cofidis), Lilian Calmejane, Sylvain Chavanel a Romain Sicard (Direct Energie), Elie Gesbert, Romain Hardy a Pierre-Luc Périchon (Fortuneo-Oscaro). Těmto jezdcům dal peloton velký prostor, protože spurtérské týmy již neměly síly celý den únik stahovat, a tak vše nechávali na celku Sky. Britská stáj se však chtěla vyhnout nebezpečím, která hrozí jezdcům při hromadných dojezdech, a tak pouze kontrolovala odstup, který se celý den držel mezi sedmi a třinácti minutami. Zakrátko tak bylo jasné, že zvítězí někdo z čelní skupiny.

Vpředu byli i Boasson Hagen, Swift a Bennati. Tyto závodníky si ostatní nechtěli přivést do závěru, jelikož by měli být nejrychlejší. Proto zaútočil Keukeleire a přibližně dvacet kilometrů před cílem se mu podařilo celou skupinu rozpojit. Vzadu pak zůstal Swift a do boje o výhru se již nemohl zapojit.

O tom, kdo se nakonec bude radovat rozhodl kruhový objezd. Většina skupiny jela po levé straně, ale Arndt s Boasson Hagenem to vzali po pravé straně, která byla rychlejší. Rázem se ocitli několik metrů před ostatními. Hagen okamžitě akceleroval znovu, čímž odpáral Arndta. Tento náskok si pak udržel až do cíle a po dvou druhých místech se mohl konečně radovat. Druhý dojel Arndt a třetí Keukeleire.

Tým Sky nakonec nemohl závěr úplně vypustit, protože v ohrožení bylo jejich vedení v týmové klasifikaci. Vpředu byl totiž Jan Bakelants z Ag2r. Britská stáj však se vedení udržela o tři minuty, což by jim mělo stačit před následujícími etapami.