Ohlédnutí za sezónou 2017 týmu Cannondale-Drapac

nabor

V seznamu hodnocení všech týmů pokračujeme Cannondalem-Drapac. Americká stáj absolvovala sezónu, která pro ni byla doslova jako na houpačce.

Koupit dres Cannondale-Drapac

Úvod roku 2017 týmu nevyšel. Na vítězství čekal až do konce března, když se Toms Skujiņš radoval z vítězství v královské etapě Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Lotyšský jezdec ale neuhájil celkové prvenství, když ho o něj v poslední etapě připravil Lilian Calmejane.

Překvapení se dostavilo na dvou nejvýznamnějších dlážděných klasikách – Kolem Flander a Paříž-Roubaix. Na belgickém Ronde se blýskl tehdy teprve čtyřiadvacetiletý Dylan van Baarle. Ten po výborné jízdě přišel o pódiové umístění až v cílové rovince, když nestačil ve spurtu na Grega Van Avermaeta a Nikiho Terpstru. O vítězství na Paříž-Roubaix bojoval až do konce Sebastian Langeveld. Na velodromu v Roubaix byli rychlejší pouze Avermaet a Štybar.

Pierre Rolland slaví výhru v sedmnácté etapě Gira

První Grand Tour sezóny ze začátku nevycházela podle představ. Z celkového pořadí rychle vypadl Pierre Rolland. Francouz si to ale částečně vynahradil v sedmnácté etapě, když dotáhl vítězně do cíle celodenní únik. Pětadvacetiletý Davide Formolo se dokázal držet s nejlepšími vpředu a nakonec obsadil celkové desáté místo.

Přes vítězné etapy na Route du Sud a Kolem Rakouska se konečně dostáváme k Tour de France. Tým vložil plnou důvěru v Rigoberta Urana. Kolumbijec byl pro širokou veřejnost již dávno mimo formu z let 2013 a 2014, kdy sahal po nejvyšším stupínku na Giru. Uran však využil toho, že byl mimo hlavní zájem médií a veřejnosti, která se soustředila zejména na jezdce jako Froome či Bardet.

Neuvěřitelný výkon předvedl v deváté etapě. Přes poslední stoupání Mont du Chat přejíždí s hlavními favority. Pádu se vyhne, ale způsobí si zde technické problémy, když mu padající Dan Martin zřejmě zavadí tretrou o přehazovačku a Kolumbijec tak musí zbytek etapy absolvovat na těžký převod 53×11. To mu nebrání udržet se do cíle s nejlepšími a etapu vyhrát, i přesto, že ruce nad hlavu zvedá Warren Barguil. Cílová fotografie ukazuje, že v cíli byl první Uran. Uran po zbytek závodu jen stoupá pořadím. Na Frooma sice prakticky nikdy nezaútočí, ale ani nic neztrácí. V závěrečné časovce se pak posouvá před Bardeta na konečné druhé místo! Výsledek, který asi nikdo nečekal.

Rigoberto Urán vs Warren Barguil - souboj o vítězství v 9. etapě Tour de France 2017
Uran si takřka po dvou letech připisuje vítězství, když vítězí v deváté etapě Tour de France

Na Vueltě pro změnu udivuje Michael Woods, který se stal profesionálem teprve před čtyřmi lety ve svých 27 letech. Nakonec obsazuje celkové sedmé místo.

Poslední výhru si připíše znovu Uran. Ten vítězí v nejstarším závodě světa – Milán-Turín. Na slavnější Lombardii pak ale nemá svůj den a končí až 22.

Výsledky týmu jsou však najednou až druhotné poté, co se v průběhu Vuelty objeví zpráva, že tým má finanční problémy a zřejmě zanikne. Je dokonce vyhlášená veřejná sbírka. Tým však ale nakonec zachránila švýcarská firma EF Education First, která se stala novým sponzorem týmu pro příští rok.

Hodnocení sezóny – 4/10

Po velmi slabém úvodu sezóny přišla dvě nadějná umístění na monumentech Kolem Flander a Paříž-Roubaix. Největším úspěchem týmu je druhé místo z Tour de France, o které se postaral Rigoberto Uran. Ten samý závodník také vyhrál jednu etapu a v závěru sezóny i klasiku Milán-Turín. Podařilo se jim dostat vždy jednoho závodníka do první desítky každé z Grand Tour a na Giru vyhráli jednu etapu. Až na Urana však nebyli příliš vidět. Možná i proto málem tým skončil.

Líbí se vám dresy Cannondale?

Kompletní nabídka Cannondale-Drapac v našem eshopu.

HLASOVÁNÍ - cyklista roku 2017

Připravili jsme si pro naše čtenáře anketu – cyklista roku 2017. Je to jen ve vašich rukou! Rozhodněte o nejlepším jezdci, týmu a také v dalších několika kategoriích. Jeden vylosovaný hlasující vyhraje kšiltovku Tour de France v hodnotě 599 Kč.

Hlasovat a vyhrát =>

Plán dalších ohlédnutí

Datum Týmy Ohlédnutí Eshop
9.11.2017 AG2R článek do eshopu pro dres
12.11.2017 Astana článek do eshopu pro dres
15.11.2017 Bahrain-Merida článek do eshopu pro dres
18.11.2017 BMC článek do eshopu pro dres
21.11.2017 Bora-hansgrohe článek do eshopu pro dres
24.11.2017 Cannondale-Drapac článek do eshopu pro dres
27.11.2017 Dimension Data článek do eshopu pro dres
30.11.2017 FDJ článek do eshopu pro dres
3.12.2017 Katusha-Alpecin článek do eshopu pro dres
5.12.2017 Lotto Soudal článek do eshopu pro dres
7.12.2017 LottoNL-Jumbo článek do eshopu pro dres
9.12.2017 Movistar článek do eshopu pro dres
11.12.2017 ORICA-Scott článek do eshopu pro dres
13.12.2017 Quick-Step Floors článek do eshopu pro dres
15.12.2017 Sky článek do eshopu pro dres
17.12.2017 Sunweb článek do eshopu pro dres
19.12.2017 Trek-Segafredo článek do eshopu pro dres
21.12.2017 UAE Team Emirates článek do eshopu pro dres