TOP 10 spurtéři na Giru – Sacha Modolo

nabor

První Grand Tour sezóny je za dveřmi a i letos se na naší stránce můžete těšit na výčet favoritů pro celkové pořadí a také jezdců, kteří budou bojovat v hromadných dojezdech. Spurtéři budou vycházet vždy v 10:00 a celkoví favorité v 17:00. Dalším představeným je Sacha Modolo, dlouholetá opora Lampre, nyní hájící barvy týmu EF Education First-Drapac.

Modolo vstoupil mezi profíky v barvách týmu Colnago – CSF Inox (dnes Bardiani-CSF) v roce 2010 a ihned se předvedl ve skvělém světle. Na Tirrenu byl v jednom spurtu třetí a na Milán – San Remu hned dospurtoval na 4. místě. Nastoupil i na Giru a v jednom dojezdu byl sedmý, ale nedokončil ani první týden.

I v dalším roce se dostal na Giro, ale znovu ho nedokončil. Následovala ale první profesionální výhra a ne jedna. V druhé polovině roku se radoval hned v deseti dojezdech. První výhry se dočkal na Tour of Quinghai Lake. Přidal i triumfy v Dánsku a v závodech napříč Itálií.

I v sezóně 2012 se dostal na Giro a ve spurtech byl pátý a čtvrtý. Úspěchy zaznamenal ale v Turecku nebo Rakousku. I rok 2013 znamenal účast na Giru a v závěrečné etapě byl ve spurtu druhý, když podlehl pouze Marku Cavendishovi. První výhru přidal už na Tour de San Luis v Argentině, na Tour of Quinghai Lake vyhrál hned šest etap a ovládl i Memorial Marca Pantaniho.

Rok 2014 znamenal přesun k Lampre-Merida. Pro Modola to znamenalo i první účast na Tour de France, ale ještě před Tour zaznamenal první výhru v kategorii World Tour. Vyhrál spurt v etapě Kolem Švýcarska. Dařilo se mu i na Mallorce, kde vyhrál dvě klasiky, stejně jako etapu v Algarve. Ovšem na Tour dokončil pouze první etapu, tu druhou už nikoliv. Na závěr sezóny vyhrál etapu na Tour of Bejing (svého času závod World Tour).

Sezóna 2015 byla pro Modola nejúspěšnější. Vyhraná etapa v Turecku a znovu Giro. Jenže tentokrát už patřil k největším spurterským hvězdám. Vyhrál etapy 13 a 17 a bojoval s Nizzolem o bodovací dres. Tento souboj prohrál, ale oproti Nizzolovi získal dvě etapové výhry. Naskočil i na Duaphiné, v prvních dvou etapách byl v Top 3, ale pak odstoupil. Na závěr sezóny odjel na Tour of Hainan, kde vyhrál dvě etapy a celkové pořadí.

Rok 2016 mu přinesl dvě etapové výhry v Turecku. Na Giru se mu ve spurtech vyhnulo štěstí. V etapách byl třetí i čtvrtý, ale na výhru nedosáhl. Vidět jsme ho mohli na Czech Cycling Tour, kde vyhrál etapu do Uničova.

V loňském roce ukázal velmi dobrou formu v Chorvatsku, kde vyhrál první i poslední etapu a vypadalo to na úspěšné Giro. Na domácím závodě však nedosáhl na lepší než páté místo a v průběhu 17. etapy odstoupil. Po Giru vyhrál závod GP du canton d’Argovie a druhou etapu Kolem Polska. Nastoupil i na Vueltu, ale ve spurtech příliš nezářil.

Letošní sezónu začal ve Valencii. Také v nových barvách týmu EF Education First-Drapac. Nejlépe zajel na Ruta del Sol, kde vyhrál třetí etapu. Při finiši té první by vyhrál taky, kdyby se nezačal radovat moc brzo a nepředčil ho Thomas Boudat. Na Tirrenu byl v jedné etapě čtvrtý a na Gent-Wevelgem dojel 11. Ale od monumentu Kolem Flander nezávodil, tak uvidíme, jak se tato pauza na Giru projeví.

Seriál TOP 10 favorité Giro 2018

  • V 10:00 vydáváme naše tipy na spurtéry
  • V 17:00 vydáváme naše tipy na favority celkového pořadí
Datum zveřejnění Spurteři - 10:00 Favorité - 17:00
23.4.2018 Moreno Hofland Louis Meintjes
24.4.2018 Jean-Pierre Drucker Fabio Aru
25.4.2018 Kristian Sbaragli George Bennett
26.4.2018 Andrea Guardini Domenico Pozzovivo
27.4.2018 Jakub Mareczko Esteban Cháves
28.4.2018 Danny van Poppel Simon Yates
29.4.2018 Sacha Modolo Miguel Ángel López
30.4.2018 Niccolo Bonifazio Thibaut Pinot
1.5.2018 Sam Bennett Chris Froome
2.5.2018 Elia Viviani Tom Dumoulin