Sacha Modolo ukázal své umění i v Uničově na Czech Cycling Tour

Druhá etapa Czech Cycling Tour byla určená především pro spurtery. Své umění v závěrečném spurtu všem ukázal člen stáje Lampre-Merida Sacha Modolo, který předčil druhého Woutera Wipperta, jenž se díky bonifikačním sekundám dostal do čela celkové klasifikace

Druhé pokračování závodu na českém území, startovala v Olomouci a přes Prostějov, Drahanovice a Suchdol se dostala do Pardubického kraje. Zde se ohřála krátce, aby se závodníci vrátili zpět do kraje Olomouckého, přesněji na rovinatý úsek Litovel – Uničov, kde byl cíl. V koncovém městě ještě před cílovou páskou obkroužili 3 okruhy.

Již na patnáctém kilometru ujela šestice jezdců ve složení: Sven van Luijk (Parkhotel Valkenburg Continental Team), Rémi Cavagna (Klein Constantia), Alessandro Malaguti (Unieuro Wilier), Philipp Walsleben (Beobank – Corendon), Adam Stachowiak (Verva Activejet Pro Cycling Team) a Artěm Ovečkin (Gazprom-Rusvelo).

Skupina si dojela v pohodě pro první rychlostní prémii. V tu dobu měla náskok téměř 3 minuty. Ovšem nezůstalo jen u takto vytvořeného náskoku. Během následujících vrchařských prémií se rozdíl mezi ní a balíkem rozšířil ke čtyřem minutám.

Vrchařské prémie posbíral Walsleben, čímž se dostal i do čela klasifikace určené nejlepším cyklistům v jízdě do vrchu.

Jakmile vedoucí borci přijeli do Uničova, kde museli ještě obkroužit 3 jedenáctikilometrové okruhy, tak stále měli poměrně luxusní náskok, jenže peloton se postupně přibližoval. Stáj Cannondale mocně stahovala, i přesto vedoucí skupina zchudlá o Walslebena s Ovečinem, měla náskok přes minutu.

Síle americké stáje však neodolala a nakonec se tedy dojíždělo hromadně. Nejvíce sil měl Ital ve službách stáje Lampre-Merida Sacha Modolo. Na druhém místě se umístil Holanďan Wouter Wippert, který se tak dostal do čela celkového pořadí.

[cyklostat id=“Czech-Cycling-Tour“ etapa=“2″ rok=“2016″ nadpis=“Czech Cycling Tour 2016, pořadí 2. etapy“]