Gianni Moscon vyhrál třetí etapu a posunul se do vedení

nabor

Italská naděje týmu Sky vyhrála třetí královskou etapu závodu Arctic Race of Norway, čímž udělala velký krok k celkovému prvenství.

Tým Sky využil početní převahy, když v posledním stoupání měl v čelní skupině hned čtyři jezdce – Bena Swifta, Larse Petera Nordhauga, Sebastiána Henaa a Gianniho Moscona.

Výborně si dnes počínal Rein Taaramäe. Chytal všechny nástupy a dlouho udával i tempo čelní skupiny. Ovšem opakované nástupy především týmu Sky vyřadily obhájce celkového prvenství ze hry. Nejprve několikrát útočil Nordhaug, ale právě Taaramäe si ho vždy doskočil. Poté co nastoupil Stef Clement následovaný Bjørnem Tore Hoemem a Sebastiánem Henaem, nikdo již neudával tempo skupiny pronásledovatelů, jelikož Taramäemu došly síly a odpadl.

Toho využil teprve dvaadvacetiletý Gianni Moscon, nová posila týmu Sky. Rychle si dojel vedoucí skupinu. V té dlouho nevydržel a nastoupil znovu. Vzdálil se svým konkurentům, na což jako jediný zareagoval Stef Clemet. Mosconův týmový kolega Henao ani Bjørn Tore Hoem odpadli, přesto stále jeli s malým náskokem na hlavní skupinu.

Clement však marně stíhal Moscona. Ten dojel do cíle jako první, jedenáct sekund právě před Clementem. Třetí nakonec dospurtoval Oscar Gatto 24 sekund za jezdcem týmu Sky.

Moscon pobral deset bonusových sekund, Clement šest, Gatto čtyři. Celkové pořadí tak vypadá před poslední etapou následovně – vede Moscon o patnáct sekund před Clementem a o třicet před Gattem. To se zdá před zítřejší etapou, ve které by měli slavit spurtéři jako komfortní náskok, ovšem ve hře jsou i bonusy na spurtérských prémiích. Za ty je možno zítra získat až devět bonusových sekund, i tak by musel Clement buď najet náskok na vedoucího Moscona nebo se poprat o bonus v cíli etapy.

[cyklostat id=“Arctic-Race-of-Norway“ etapa=“3″ rok=“2016″ nadpis=“Arctic Race of Norway 2016, pořadí 3. etapy“]