Devátý, desátý, jedenáctý a dvanáctý den přestupů

nabor

Nyní jsme se s přestupy odmlčeli, ale za čtyři dny se jich už událo dost a ty největší si nyní přiblížíme.

Degenkolb s De Kortem byli potvrzeni

Dnes se stalo to, co se čekalo a cyklisté John Degenkolb a Koen De Kort byli představeni jako nové posily týmu Trek – Segafredo. Koen De Kort podepsal na dva a John Degenkolb na tři roky.

Dva Italové do Bahrajnu

O Giovanni Viscontim se ve spojení s tímto projektem hovořilo. Důležitý pomocník Valverdeho v Movistaru při klasikách podepsal smlouvu na jednu sezónu. Druhým jezdcem, který podepsal do Arábie, je Manuele Boaro z Tinkoffu. Boaro je kvalitní časovkář a v kopcích také obstojí a bude platnou posilou pro Nibaliho. Oba podepsali smlouvu na jeden rok.

AG2R i nadále posiluje, ale druhý muž Tour končí

Francouzský tým do svých řad získává další zahraniční i domácí posily. Prvním je Clément Chevrier z AG2R. Mladý a talentovaný vrchař se dostane zpět do své domoviny a to nejméně na dva roky. Druhou posilou je také jezdec z IAM, tentokráte mladý Nor Sondre Holst Enger. Smlouvu podepsal také na dva roky. Tým prodloužil smlouvu se Samuelem Dumoulinem a to na dva roky. Naopak s kariérou se rozloučí Jean-Christophe Péraud, druhý muž Tour 2014.

Belgický klasikář se stěhuje ke konkurenci

Nikolas Maes se z Etixxu přesune do týmu Lotto Soudal. Belgickému týmu se upsal na dva roky a tým ho bude používat jako loajálního domestika.

Giant také posiluje

Tým Giant – Alpecin také získává dobrá jména do svého kádru. Sestavu rozšíří rychlík Phil Bauhaus z Bory na dva roky a Lennard Kämna, mladý a talentovaný časovkář, také na dva roky. Tým navíc prodloužil smlouvu s Albertem Timmerem a Tomem Stamsnijderem.

Přestupy ve zkratce

Ivan Rovny – Tinkoff -> Gazprom-RusVelo (2 roky)

Antwan Tolhoek – Roompot – Oranje Peloton -> LottoNL-Jumbo (2 roky)

Elmar Reinders – Cyclingteam Jo Piels -> Roompot – Oranje Peloton (2 roky)

Tim Ariesen – SEG -> Roompot – Oranje Peloton (2 roky)

Martijn Budding – Rabobank Development Team -> Roompot – Oranje Peloton (1 rok)

Oscar Riesebeek – Mentec-TKH -> Roompot – Oranje Peloton (2 roky)

Léo Vincent – nováček – > FDJ (2 roky)

Prodloužení smluv

Dmitriy Gruzdev (1 rok), Daniil Fominykh (1 rok), Alexey Lutsenko (2 roky) – všichni Astana

Jos van Emden (2 roky) – LottoNL-Jumbo

Spekulace

V posledních dnech se objevily dvě a obě se týkají jezdců IAM. První je o rychlíkovi Heinrichu Hausslerovi, kterého by ráda zlákala sestava Giantu jako náhradu za Johna Degenkolba na klasiky. Druhým přestupem by mohl být Švýcar Marcel Wyss, který se podle spekulací bude stěhovat do FDJ.