nabor

Závod Kolem Polska pokračoval druhou etapou. Ta stejně jako ta první vyvrcholila hromadným dojezdem, ve kterém byl nejúspěšnější Sacha Modolo. Druhý skončil Danny van Poppel a posouvá se do celkového čela.

I dnes se do úniku vydal Martijn Keizer (LottoNL-Jumbo), který si chtěl pojistit vedení ve vrchařské soutěži. K němu se přidali Joonas Henttala (Novo Nordisk), Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), Kamil Gradek (Polská reprezentace). Stíhací jízdy se podobně jako včera chopily týmy Bora a Orica.

Adrian Kurek získal ke konci minulého měsíce své životní vítězství, když se stal polským šampionem v závodě s hromadným startem. Dnes chtěl naplno ukázat svůj dres a svým kolegům z úniku s vzdálil již 80 kilometrů před cílem. Na jeho nástup nebyl schopen nikdo zareagovat a zatímco Kurek uháněl k cíli osamoceně, zbytek skupiny peloton bez problémů dojel.

Devětadvacetiletý Polák se dnes opravdu vyspal dobře a hlavní pole naháněl velmi dlouho a dojet byl až 17 kilometrů před cílem. Následně vyrazil Pawel Bernas. Ten si chtěl dojet pro bod z vrchařské prémie, což se mu také povedlo a vyrovnal se tak Keizerovi. Keizer i tak zítra pojede v dresu pro nejlepšího vrchaře.

Následoval atak od Daniela Osse. Oss byl sice zakrátko dojet, ale ihned to zkusil podruhé a tentokrát se k němu přidal i jeden z aspirantů na celkové vítězství – Bob Jungels. I toto si však peloton pohlídal. Nastoupit zkoušel i Nathan Haas, ale sám neměl proti celé skupině šanci.

Přibližně tři kilometry před cílem najel na špici pelotonu tým Quick-Step, čímž vytvořil pozici Petru Vakočovi, který zkusil své štěstí necelé dva kilometry před cílovou páskou. Český jezdec jel výborně, jenže ani tento nástup neslavil úspěch, a tak bylo jasné, že se rozhodne v hromadném spurtu.

Závěr nebyl příliš technický a toho využily týmy Sky a UAE. Jenže, zatímco Poppel ze Sky lehce ztratil výhodnou pozici, Modolo ji měl naprosto ideální. Ital se vyřítil vpřed a slavil výhru. Danny van Poppel se v závěru sice velmi dotahoval, ale nakonec mu to stačilo jen na druhé místo. Holanďan však díky lepšímu součtu umístění než má Peter Sagan zítra pojede v dresu lídra celého závodu.