V Polsku se z etapového triumfu radoval Modolo, do vedení jde Danny van Poppel


Závod Kolem Polska pokračoval druhou etapou. Ta stejně jako ta první vyvrcholila hromadným dojezdem, ve kterém byl nejúspěšnější Sacha Modolo. Druhý skončil Danny van Poppel a posouvá se do celkového čela.

I dnes se do úniku vydal Martijn Keizer (LottoNL-Jumbo), který si chtěl pojistit vedení ve vrchařské soutěži. K němu se přidali Joonas Henttala (Novo Nordisk), Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), Kamil Gradek (Polská reprezentace). Stíhací jízdy se podobně jako včera chopily týmy Bora a Orica.

Adrian Kurek získal ke konci minulého měsíce své životní vítězství, když se stal polským šampionem v závodě s hromadným startem. Dnes chtěl naplno ukázat svůj dres a svým kolegům z úniku s vzdálil již 80 kilometrů před cílem. Na jeho nástup nebyl schopen nikdo zareagovat a zatímco Kurek uháněl k cíli osamoceně, zbytek skupiny peloton bez problémů dojel.

Devětadvacetiletý Polák se dnes opravdu vyspal dobře a hlavní pole naháněl velmi dlouho a dojet byl až 17 kilometrů před cílem. Následně vyrazil Pawel Bernas. Ten si chtěl dojet pro bod z vrchařské prémie, což se mu také povedlo a vyrovnal se tak Keizerovi. Keizer i tak zítra pojede v dresu pro nejlepšího vrchaře.

Následoval atak od Daniela Osse. Oss byl sice zakrátko dojet, ale ihned to zkusil podruhé a tentokrát se k němu přidal i jeden z aspirantů na celkové vítězství – Bob Jungels. I toto si však peloton pohlídal. Nastoupit zkoušel i Nathan Haas, ale sám neměl proti celé skupině šanci.

Přibližně tři kilometry před cílem najel na špici pelotonu tým Quick-Step, čímž vytvořil pozici Petru Vakočovi, který zkusil své štěstí necelé dva kilometry před cílovou páskou. Český jezdec jel výborně, jenže ani tento nástup neslavil úspěch, a tak bylo jasné, že se rozhodne v hromadném spurtu.

Závěr nebyl příliš technický a toho využily týmy Sky a UAE. Jenže, zatímco Poppel ze Sky lehce ztratil výhodnou pozici, Modolo ji měl naprosto ideální. Ital se vyřítil vpřed a slavil výhru. Danny van Poppel se v závěru sice velmi dotahoval, ale nakonec mu to stačilo jen na druhé místo. Holanďan však díky lepšímu součtu umístění než má Peter Sagan zítra pojede v dresu lídra celého závodu.