V Londýně kraloval Alexander Kristoff, Matthews byl až třetí


Alexander Kristoff (Kaťuša-Alpecin) porazil v závěrečném spurtu nejen Magnuse Corta Nielsena (Orica-Scott), ale i mistr spurtu z letošního ročníku Tour de France Michaela Matthewse (Sunweb).

Trasa závodu začínala a končila v samotném středu Londýna. Nejen britští fanoušci se mohli kochat novodobými rytíři po celých 183 kilometrů. Borci před sebou měli 5 krátkých, zato však náročnějších stoupání.

Jako první unikla z pelotonu skupina ve složení: Mads Würtz Schmidt (Katusha), Julien Duval (AG2R La Mondiale), Twan Castelijns (LottoNL-Jumbo), Wesley Kreder (Wanty-Groupe Gobert) a Iljo Keisse (Quick-Step Floors). Ta získala náskok až čtyři minuty, ale na čele balíku pracující stáj Sunweb pro svůj největší klenot Michaela Matthewse začala náskok uprchlíků snižovat.

Jako první se z vedoucí skupiny „poroučela“ dvojice Duval – Kreder. To do cíle zbývalo přibližně 95 kilometrů a náskok vedoucího tria byl něco málo přes dvě minuty.

Druhý výstup na Ranmore, což už byla čtvrtá vrchařská prémie dne, znamenal nejen pohlcení úniku ale i útok dalších borců:  Peter Kennaugh (Team Sky), Matteo Trentin (Quick-Step Floors) a Daryl Impey (Orica-Scott). Brita po několika kilometrech vystřídal Belgičan Jasper Stuyven (Trek-Segafredo).

15 kilometrů před cílem přestal šlapat do pedálů Impey a vpředu zůstala už pouze dvojice, která musela čelit obrovskému tlaku především od stáje Bora-Hansgrohe. Nakonec se jí osudný stal poslední kilometr.

Bora vytvářela pozici pro Sama Bennetta, ale i přesto, že svůj spurt začal dříve, tak je dokázal  překonat Alexander Kristoff. Druhý nakonec skončil Dán Magnus Cort Nielsen z Orici, třetí místo patří „Zelenému muži“ Michaelu Matthewsovi.

První desítka závodu

# Jezdec – Tým Čas
1 Alexander Kristoff (Katusha-Alpecin) 4:05:42
2 Magnus Cort Nielsen (Orica-Scott)
3 Michael Matthews (Sunweb)
4 Sep Vanmarcke (Cannondale-Drapac)
5 Wouter Wippert (Cannondale-Drapac)
6 Jean-Pierre Drucker (BMC Racing Team)
7 Zakkari Dempster (Israel Cycling Academy)
8 Sam Bennett (Bora-Hansgrohe)
9 Rudy Barbier (AG2R La Mondiale)
10 Oliver Naesen (AG2R La Mondiale)