Vincenzo Nibali se stal vítězem závodu Kolem Chorvatska, Sacha Modolo vyhrál poslední etapu

Sacha Modolo vyhrál poslední etapu. V technickém závěru dokázal Vincenzo Nibali získat na Jaimeho Rosona několik sekund, které mu stačily na zisk celkového prvenství ze závodu Kolem Chorvatska. Jan Hirt obsadil konečné třetí místo a Michal Schlegel dojel celkově sedmý. To mu vyneslo první místo a bílý trikot pro jezdce v kategorii do 25 let. Vystoupení našich mladých jezdců v týmu CCC Strandi Polkowice bylo velmi zdařilé.

Vincenzo Nibali před etapou zaostával o pouhé dvě sekundy za Jaimem Rosonem a byl odhodlaný vyhrát celý závod celkově, i když poslední etapa byla převážně rovinatá. Jeho tým Bahrain Meriada tak nepouštěl nikoho do úniku. Nibali jen těsně porazil Ruffoniho ve spurtu o první rychlostní prémii. Dostal tři bonusové sekundy a rázem byl v průběžném vedení.

Až poté se vytvořil únik. Nechyběli zde Marco Coledan, Dmitriy Gruzdev, Evgeny Shalunov a Guillaume Boivin. Peloton se zdál poučen z předchozích etap a jejich náskok dokázal eliminovat na minimum v bezpečné vzdálenosti před cílem. Jenže tento minimální odstup si byli schopni udržet dlouhou dobu a nakonec je hlavní pole pohltilo až necelé dva kilometry před cílovou páskou.

Aktivní byl hlavně tým UAE, který měl pro mírně stoupavý závěr k dispozici vítěze první etapy Sachu Modola.

Poslední kilometr nebyl jenom do kopce, ale vedl i po kostkách. Přibližně 800 metrů před cílem vyrazil Modolo. Snažili se ho dojet jezdci týmu CCC, ale bez úspěchu. Modolo zvítězil a navíc na druhém místě skončil jeho týmový kolega Kristijan Durasek. Vincenzo Nibali dokončil etapu na čtvrtém místě a v závěru dokázal ještě najet na Jaimeho Rosona sedm sekund, čímž si pojistil celkový triumf.

I Nibali, podobně jako Valverde Lutych-Bastogne-Lutych, věnoval své vítězství svému dlouholetému týmovému kolegovi a kamarádovi, který mu značně pomohl v jeho triumfech na Giru a Tour – Michele Scarponimu.

[cyklostat id=“Tour-of-Croatia“ etapa=“6″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Chorvatska 2017, pořadí 6. etapy“]