Úvodní spurt závodu Kolem Chorvatska vyhrál Sacha Modolo


První etapa závodu Kolem Chorvatska vyvrcholila hromadným spurtem, ve kterém byl nejrychlejší Sacha Modolo.

Úvodní etapa měřila 227 kilometrů a vedla z čtvrtého největšího chorvatského města Osijeku a finišovala v Koprivnici.

Do úniku se pustili Jannik Steimle (Felbermayr-Simplon Wels), Akdilek (Torku-Sekerspor), Michael O’Loughlin (Wiggins), Nikolay Trusov (Gazprom) a Gregor Gazvoda (Adria Mobil). Vypracovali si náskok až k deseti minutám. Ovšem poté je začal peloton, tažený týmem Trek-Segafredo, rychle stahovat a 40 kilometrů před cílem činil jejich náskok již jen dvě minuty.

Následovalo jediné kategorizované stoupání – Ludbreg. Jedná se o stoupání třetí kategorie a zde zaútočili Michael O’Loughlin a Nikolay Trusov. Tito jezdci se rychle vzdálili zbytku úniku, který dojel peloton. Trusov poté projel jako první vrcholem stoupání a v zítřejší etapě si oblékne trikot nejlepšího vrchaře.

Jeden bod, který zbyl na prémii za třetí místo se pokusil získat Marco Canola, který nastoupil z pelotonu a ve sjezdu z Ludbregu si doskočil k vedoucímu duu. Jenže tato skupina se na čele již o moc déle neudržela. Zakrátko je dojel peloton a bylo jasné, že se schyluje k hromadnému spurtu.

Nejlepší pozici vytvořil tým Trek-Segafredo pro Giacoma Nizzola, ale ten dnes na nejlepší neměl.

Suverénně si však počínal Ital z UAE Team Emirates – Sacha Modolo. Ten byl nejrychlejší a zaznamenal první výhru v sezóně. Druhý dokončil Eduard Grosu a třetí Nicolas Marini.

Všichni favorité pro celkové pořadí – včetně největší hvězdy závodu Vincenza Nibaliho – dokončili etapu v čase vítěze.

[cyklostat id=“Tour-of-Croatia“ etapa=“1″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Chorvatska 2017, pořadí 1. etapy“]