Tour of the Alps: Ve třetí etapě Sky získalo double, do celkového vedení jde Geraint Thomas

Geraint Thomas (Team Sky) v závěrečném stoupání nastoupil ze skupiny favoritů o něco později než jeho kolega Mikel Landa (Team Sky), ale svůj nástup dotáhl do etapového vítězství. Nadvládu stáje Sky nad touto etapou podtrhl druhým místem Landa. Třetí byl klasifikován Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale). Vedoucí muž průběžného pořadí Thibaut Pinot (FDJ) dojel na pátém místě a přišel o svůj trikot, který si zítra oblékne Brit Thomas.I třetí etapa závodu nazvaný Kolem Alp se neobešla bez problémů. Pořadatelé museli opět kvůli povětrnostním podmínkám sáhnout ke změně trati. Na trati 135,6 kilometrů byly dvě horské prémie, přičemž ta první na Terento být neměla, v původním itineráři bylo mnohem těžší stoupání. Finiš, tedy stoupání na San Pietro, zůstal zachován a závodníci si v posledních kilometrech užili asi 6,5% stoupání.

Na počátku ujela skupina ve složení: Davide Orrico (Sangemini – Mg. K Vis), Leigh Howard (Aqua Blue Sport) a Filippo Fortin (Tirol Cycling Team). Borci získali až šest minut a dostali se pod druhé stoupání dne na Alpe Rodengo Zumis. Tam se osamostatnil Orrico, oba dva jeho sokové byli posléze pohlceni pelotonem, který v tu dobu vedl Ian Boswell (Team Sky).

Hrdina dne Orrico dokázal dojet až na metu 7,5 kilometrů před cílem, pak tlaku pelotonu neodolal, ten stále vedla stáj Sky.

Přibližně 5 kilometrů před cílem to zkusil Hugh Carthy (Cannondale-Drapac). Jeho pokus eliminovala trojice: Mikel Landa, Domenico Pozzovivo, Dario Cataldo (Astana Pro Team). Zatímco Brit odpadl, tak trojice zabrala a ještě více se odpoutala od svých soupeřů.

Po kilometru se propadl Cataldo, ze druhé skupiny nastoupil Thibaut Pinot, ale jeho nástup byl po chvíli eliminován. Když se druhá skupina přiblížila na 1,7 kilometru před páskou, tak zaútočil Davide Formolo (Cannondale-Drapac), kterého se chytl Geraint Thomas. Svého konkurenta dokázal i předstihnout a vyrazil vstříc vedoucí dvojici. Tu dostihl 500 metrů před cílem. Chvíli pošetřil síly a o dalších 200 metrů vyrazil vstříc vítězství. Mikel Landa pečetil vítězství druhým místem, třetí místo zbylo na Itala Pozzoviva. Až pátý se ztrátou 13 sekund dojel Pinot, který tím přišel o celkové vedení. To připadlo zaslouženě dnešnímu vítězi Geraintu Thomasovi.

Jan Bárta (Bora-Hansgrohe) dojel do cíle se ztrátou 19:17 na 87. místě.

[cyklostat id=“Tour-of-the-Alps-2017″ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Tour of the Alps 2017, pořadí 3. etapy“]