Tour of the Alps: Zkrácenou druhou etapu ovládl Australan Rohan Dennis

nabor

Rohan Dennis (BMC Racing Team) v závěrečném spurtu poměrně početné skupiny dokázal předčit všechny favority a dojet si pro vítězství. Michele Scarponi o svůj trikot přišel, když sice dojel v čase vítěze, ale Thibaut Pinot (FDJ) dnes znovu získal bonusové vteřinky a dostal se do čela celkové klasifikace.

Druhá etapa měla původně startovat v Innsbrucku a měřit 181,3 kilometrů a na své trase měla mít výstup na Brenner. Jenže přes noc nasněžilo a pořadatelé se rozhodli trať zkrátit, neboť sjezd z Brenneru by mohl být velice nebezpečný. Jako první vhodné místo pro start bylo zvoleno městečko Vipiteno, ve kterém měli mít závodníci již 44 kilometrů.

Etapa byla svižná, neboť během první hodiny ujeli závodníci 50,2 kilometrů a to především díky uprchlíkům ve složení: Pascal Ackermann (Bora – Hansgrohe), Patrick Gamper (Tirol Cycling Team), Niccolò Salvietti (Sangemini – Mg. K Vis) a Simone Velasco (Bardiani CSF). Tato skupina měla ještě před nájezdem na stoupání s prémií na St. Justina náskok téměř 2 minuty. Ten se ovšem během poměrně těžkého stoupání rozplynul.

Na vrcholu byl jako první Alexander Foliforov (Gazprom Rusvelo), jenž si upevnil vedení v klasifikaci vrchařů. Deset sekund za ním se na prémii objevili Mikel Landa (Team Sky), Ilia Koshevoy (Wilier Triestina) a Stefano Pirazzi (Bardiani CSF). Brzy je ve sjezdu dojel i Damiano Caruso (BMC Racing Team).

Nejaktivnějším jezdcem v úniku, který si vytvořil náskok přibližně 30 vteřin, byl Ital Pirazzi. Několikrát se pokoušel svým sokům ujet, ale odpáral pouze Foliforova. Celá trojice projela pohromadě i metou označující poslední kilometr. Krátce na to byla polapena. Caruso stihl svému kolegovi Pirazzimu před zařazením do pelotonu zatleskat.

Závěrečné metry vedly mírně do kopce a první začal se spurtem Nicholas Schultz (Caja Rural-Seguros RGA), ale jeho nástup zachytil Rohan Dennis, který nečekaně nabral větší obrátky a všem ukázal na cílové pásce záda. Druhý cílem projel Thibaut Pinot, tím získal bonifikační vteřiny, které mu zaručily stejný čas jako Michele Scarponimu (Astana Pro Team), jenž dojel ve stejné skupině. Francouz se však díky lepšímu součtu umístění dostal do čela celkové klasifikace.

Jan Bárta (Bora-Hansgrohe), jediný Čech na startu, dojel v hlavním skupině v čase vítěze na 27. místě. Celkově českému závodníkovi patří 70. příčka.

https://youtu.be/xrvhUxVfAFU

[cyklostat id=“Tour-of-the-Alps-2017″ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Tour of the Alps 2017, pořadí 2. etapy“]