nabor

První Grand Tour sezóny je za dveřmi a i letos se na naší stránce můžete těšit na výčet favoritů pro celkové pořadí a také jezdců, kteří budou bojovat v hromadných dojezdech. Spurtéři budou vycházet vždy v 10:00 a celkoví favorité v 17:00. Dnes je na řadě další mladík Danny van Poppel.

Už v juniorské kategorii ukazoval syn Jeana-Paula van Poppela (sám výborný spurter) velmi dobré výsledky. Třeba na Závodu míru juniorů vyhrál dvě etapy. V roce 2013 už měl smlouvu ve World Tour s týmem Vacansoleil-DCM.

Hned v březnu byl třetí na Handzame Classic. Další třetí místo zaznamenal na Tour de Picardie. Na Baloise Belgium Tour už byl ve spurtu na druhém místě (za André Greipelem) a dostal se i do nominace na Tour. Hned v první etapě do Bastie byl třetí. Ještě dvakrát se pak dostal do Top 10, ale do posledního týdne nenastoupil.

V další sezóně se přesunul do Treku a připsal si první výhru mezi profíky a to na Dreidaagse van West-Vlaanderen. Druhou přidal na Škoda-Tour de Luxembourg. Znovu se dostal na Tour, ale už v prvním týdnu musel odstoupit.

V sezóně 2015 si zopakoval výhru na Dreidaagse, byl pátý na Schledeprijs a dvakrát pátý na Amgen Tour of California. Na Tour de Wallonie dokonce vyhrál dvě etapy, na Enecu byl jednou druhý. Následovala Vuelta a ve 12. etapě byl Danny nejrychlejším mužem a v Madridu přidal ještě druhé místo ve spurtu.

Pro rok 2016 už patřil do sestavy Sky a zazářil na Tour de Yorkshire vítěznou etapou. Naprosto dominoval na Vuelta a Burgos, kde si připsal hned dvě výhry (první a třetí etapa), navázal na to etapou na Arctic Race of Norway, čtvrtým místem na Cyclassics Hamburg a druhým místem v etapě na Enecu.

Loni bojoval o výhry na Tour Down Under, ale všechny mu vyfoukl Caleb Ewan. Ovládl prolog na Herald Sun Tour. Na závodě Kolem Polska vyhrál etapu a v dalších spurtech byl na druhých a třetím místě.

Letos začal sezonu výhrou v úvodní etapě závodu Volta a la Comunitat Valenciana. Přidal druhá místa na Classica Almeria a Abu Dhabi Tour. Poprvé se dostane na Giro. Rovnou jako spurterský lídr. Zcela jistě bude pomýšlet na čelní umístění. K ruce dostane třeba Enrica Bataglina nebo Jose Van Emdena, kteří budou schopni připravit pro van Poppela skvělou pozici.