Danny van Poppel vletěl do žlutého trikotu Herald Sun Tour

nabor

Nizozemec Danny van Poppel (Team Sky) zajel nejrychlejší čas, který byl zaznamenán v tříleté historii prologů na Herald Sun Tour. Trasu o délce 2,1 kilometrů proletěl rychlostí v průměru 49.6 kilometrů za hodinu a před obrovským davem stanovil čas 2:32.

Danny van Poppel Herald Sun Tour 2017Van Poppel připustil, že bylo příjemné jet jen sám za sebe v týmu, který má téměř vždy ambice na celkovou klasifikaci. „V tomto týmu je to pro mne důležité, když dostanu šanci, beru ji! To je důvod proč jsem byl tak zaměřen na prolog a jsem opravdu šťastný.“

Jezdec týmu Sky vytlačil v úvodním, krátkém prologu z křesla lídra Brentona Jonese a Alexe Framea z JLT Condor a vydržel v něm až konce první etapy nejstarší australské Tour.

Chris Froome skončil 26. ze 104 startujících, ale ztráta sedm sekund na vítěze se zdá být  při nastávající bitvě o obhajobu titulu zanedbatelná. Je možné, že se může stát dalším  jezdcem, který by získal titul 2x za sebou. Naposled se to dokázal  v letech 2005 a 2006 Simon Gerans z Austrálie. Rekordmanem je Barry Waddell, která v letech 1964 až 1968 zvítězil 5x v řadě.

Brentonu Jonesovi (JLT Condor) opět těsně uteklo vítězství, tentokrát o pouhých 0,9 vteřiny.

Kolumbijská hvězda a favorit fanoušků Esteban Chaves (Orica-Scott) skončil 64. s časem 2 min. a 43 s. Když výkon van Poppela stanovil rozdíl mezi nimi na 11 sekund, už se jen usmíval.

Loňský vítěz Will Clarke spolu s druhým Calebem Ewanem se letošního prologu nezúčastnili.

Tour odstartovala úvodní etapou dlouhou 2,1 km z Federation Square v Melbourne. Pokračuje do regionu Victoria kde zůstane po zbytek týdne. Tam bude v neděli zakončena čtyřmi koly na okruhu Kinglake.

Zítřejší etapa povede peloton až do 29 km dlouhého stoupání na Falls Creek, kde se bude s největší pravděpodobností rýsovat pořadí celkové klasifikace. V čele se očekávají klíčoví aktéři závodu Froome a Chaves.

Pořadí prologu Herald Sun Tour 2017

P. Jméno Čas
1 Danny VAN POPPEL 2:32
2 Brenton JONES +1
3 Alex FRAME +1
4 Michael HEPBURN +2
5 Leigh HOWARD +3
6 Anthony Giacoppo +3
7 Jesse KERRISON +3
8 Ian BIBBY +4
9 Travis MCCABE +4
10 Cameron BAYLY +4