Kittel zůstává neporažen i po druhé etapě

nabor

Marcel Kittel dokázal vyhrát i druhou etapu Dubai Tour. Na druhém místě znovu skončil Dylan Groenewegen.

Tým Etixx dnes znovu celý den kontroloval etapu. Únik, do kterého se v úvodu vydali Mark Christian (Aqua Blue), Simone Andreetta (Bardiani-CSF), Jempy Drucker (BMC), Peter Williams (One Pro Cycling) a Yousif Mirza (UAE Abu Dhabi), držel Etixx na uzdě a nedával jim šanci na vítězství. Dojeti byli deset kilometrů před cílem.

Ovšem poté se Etixx spíše vytratil. Tempo začal udávat Trek-Segafredo s Johnem Degenkolbem, a také LottoNL-Jumbo, za které zase závodí druhý muž z úvodní etapy – Dylan Groenewegen.

LottoNL-Jumbo tuto část etapy však přepálilo a Groenewegen si musel v závěru poradit sám. Zato Trek přivezl Johna Degenkolba až do posledních desítek metrů na čelní pozici.

Jako první začal spurtovat Groenewegen, který vsadil na dlouhý finiš. Za ním vyrazil Degenkolb. Kittel byl v závěru takřka osamocený a musel se dopředu probojovávat až na poslední chvíli. Německý závodník si však poradil a znovu porazil zbytek startovního pole.

Dubai Tour pokračuje zítra další rovinatou etapou a Marcel Kittel se pokusí o hattrick.

[cyklostat id=“Dubai-Tour“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Dubai Tour 2017, pořadí 2. etapy“]