Našlapaná startovní listina se představí na závodě Okolo Valencie

nabor

Závod Okolo Valencie (neboli Volta a la Comunitat Valenciana) se bude letos prezentovat silnou startovní listinou a máme se na co těšit.

Od roku 2008 kdy zvítězil Rubén Plaza, se závod nekonal. Byl obnoven až v minulé sezóně. To závodu dominoval Nizozemec Wout Poels.

Favorité

Na startu nechybí obhájce vítězství Wout Poels. Ten se pokusí o první úspěch této sezóny. Tým Movistar povede vítěz Vuelty a Gira – Nairo Quintana.

Quintanovi a Poelsovi bude konkurovat bratrská dvojice Oricy, tedy Simon a Adam Yatesovi. Tím však výčet favoritů nekončí. O úspěch budou usilovat také Ilnur ZakarinIgor Anton nebo Pello Bilbao.

Spurtéři moc šancí nedostanou, a proto se jich moc do závodu nevydá. Ovšem pár jich tu je. Za Cofidis nastoupí Nacer Bouhanni a Jonas Van Genechten, za Oricu Jens Keukeleire a za Direct Energy Bryan Coquard

Trasa

Jezdci započnou závod takřka čtyřicetikilometrovou zvlněnou týmovou časovkou. Již tato etapa by mohla učinit zásadní rozdíly.

Následuje etapa, kterou můžou vyhrát spurtéři i klasikáři. Šest kilometrů před cílem totiž vrcholí stoupání třetí kategorie – Alto de Montigo, kde mohou výbušní jezdci získat náskok, který si udrží až do cíle.

Třetí etapa bude svědčit spurtérům, i když díky mírně stoupavému dojezdu mají šanci i výbušné typy jezdců.

Jediný kopcovitý dojezd pak přichystá etapa následující. Na 180 kilometrech překonají jezdci nejprve dvě stoupání druhé kategorie – Alto de Arenillas a Alto de Zucaina. Následuje první „jednička“ v závodě – Alto de Puertomingalvo. Po přejezdu přes kopec třetí kategorie Collado del Vidre následuje chvíle oddychu po rovině. Pak již ale přijde cílové stoupání první kategorie Llucena del Cid. Po této etapě bychom již měli mít ujasněné, kdo celý závod vyhraje.

Pátá etapa je rovinatá a dojíždí do Valencie. Pravděpodobně uvidíme hromadný dojezd.

Češi na startu

Na startu jsou hned dva čeští zástupci. Jeden bude usilovat o co nejlepší výsledek v celkovém pořadí a jeden by se mohl pokusit vyhrát nějakou etapu.

Jan Hirt, který se v minulé sezóně prosadil na závodě Kolem Rakouska, může uspět v celkovém pořadí. Překážkou mu bude pravděpodobně úvodní týmová časovka, kde bude jeho tým CCC čítat ztráty na největší favority.

Klasikáři budou mít hned několik šancí. Kromě Philippa Gilberta a Grega Van Avermaeta je na startu i Zdeněk Štybar. Otázkou je jestli se přijel na závod spíše jen „rozjet“ v úvodu sezóny nebo získat nějaké vítězství.